Özgür İbikliler

Geçtiğimiz günlerde Kapalı Pazar Yeri’nin hemen girişinde bulunan alanda özgür bir biçimde gezen Horozlar dikkat çekti. Özgür kentin özgür horozları vatandaşlar tarafından fotoğraflanırken halkla iç içe alanda dolaştılar.

Çanakkalelilerin her seferinde ve her fırsatta söylediği özgür bir kentiz sloganı geçtiğimiz günlerde karşılığını buldu. Kapalı Pazar Yeri’nde akşam saatlerinde başı boş dolaşan horozlar ilgi odağı oldu. Pazar alanının giriş kısmında geniş bir alanda ekip halinde yürüyüşe çıkan horozlar vatandaşlar tarafından fotoğraflandı. O görüntüler objektiflere yansıdı. Horozların satılacak mı yoksa başı boş mu gezdikleri merak konusu olurken, tavukların keyfine diyecek yoktu.

Akşam saatlerinde pazar esnafının toplandığı sırada görülen iki tavuk ve bir horoz pazarın neşesi olmaya yetti. Vatandaş pazardaki yüksek fiyatların, balık piyasasındaki oynak rakamların, pazar çıkışında sürekli dolu olan belediye otobüslerinin stresini ve gerginliğini tavuklarla attı. Bazı vatandaşlar kentin içinde belli zamanlarda tavuklar ve horozlar gezerse derdimize derman olurlar yorumlarında bulundular.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com