Çanakkale’nin merhametli fırını

Namık Kemal Mahallesi Setbaşı Sokak’ta bulunan Setbaşı Ekmek Fırını’nda diğer fırınların aksine ekmek, 1 TL’den satılmaya devam ediyor. Ekonomik zorlukların ağlarına dolanan vatandaşlar ise 25 kuruş da olsa kar etmek için fırının önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.

Her alanda bazen vatandaş fark etmeden bazen ise gündemden düşmeyerek gelen zamlar, yaşamları iyice zorlaştırır hale geldi. Benzine, vergiye, ete, süte derken en çok gündemde kalan ise temel besin kaynağı ekmek olmuştu. Yeni yıl itibariyle 1,25’den satılan ekmek de zamlardan nasibini alarak vatandaşın sırtına yüklendi.
Yılbaşından itibaren zamlı satılan ekmeğe bir alternatif Setbaşı Sokak’ta bulunan Setbaşı Ekmek Fırını’ndan geldi. Vatandaşın merhametli dediği Setbaşı Fırını, bakkallara ekmek satışı yapmadığı için 1 TL ile kara geçerken vatandaşın da gönlünü kazandı.

“DİĞER FIRINLARIN 1 TL SATMA ŞANSI YOK”
Fırın sahibi Yaşar Çınar, bakkallara da ekmek veren fırınların gider karşılamak için ekmek fiyatını 1.25 yapmak durumunda kaldıklarını belirterek; “Ekmeği 1 liraya satmamın sebebi dışarıya hiç ekmek vermemem. Tüm ekmeği tezgahımda satıyorum. Tezgahımda sattığım için beni kurtarıyor. Diğer fırıncılar ekmeklerinin %25’ini bakkallara verdikleri için onlarda şoför, işçi, sigorta masrafı var. Bakkallar da uzun vadede ödeme yapıyor. 80 kuruşa kadar bakkallara ekmek veriyorlar. Diğer fırınların 1 liraya ekmek satma şansları yok, zarar ederler. Ben bakkallara vermediğim için bu işin içerisinden karlı bir şekilde çıkıyorum. Vatandaşlar diğer fırınlara tepki veriyor ama onların 1 liraya satma şansları var.” dedi.

“BURASI HER ZAMAN BÖYLE”
Fırın müşterisi Nevin Şimşekler, yıllardır ekmeği aynı yerden aldıklarını ve çok memnun olduklarını belirterek şöyle dedi: “Her yerde ekmek 1.25 iken burada 1 TL. O yüzden burayı tercih ediyoruz. Burası her zaman böyle. Memnunuz yıllardır buradan alışveriş yapıyoruz. Burası diğer fırınlara göre biraz daha merhametli bir fırın. Biz çok memnunuz.”

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com