Kışın Savaşçısı: Kimyon!

Soğuk hava, grip, nezle, bağışıklık dediğimiz zaman aklımıza hemen ıhlamur, ada çayı, nane, limon gibi bitkisel çaylar gelir. Herkesin  mutfağında sessizce bekleyen kimyon kışın en büyük savaşçısı…

Aktar Kamuran Burcu, kış aylarında bağışıklığı kuvvetlendirecek en önemli  şeyin kimyon olduğunu, kimyonu her gün tüketmemiz gerektiğini dile getirdi. Burcu; “Kış hastalıklarından olan grip, nezle, öksürük ve balgam gibi rahatsızlıklara karşı da yararlıdır. Kışın hele hele ülkemizin çoğu kesimlerine kar yağan şu günlerde hiç kimse kış hastalıklarına yakalanmak istemez. Halsizlik, burun akıntısı, baş ağrısı, yüksek ateş gibi belirtiler grip, nezle gibi hastalıkların habercisidir. İşte bu hastalıklara yakalanmamak için yemeklerinizin içinde kimyon gibi baharatlardan bolca kullanmalısınız. Anti mikrobiyal özelliğinden dolayı mikroplara karşı koruma sağlar, savunma mekanizmasını güçlendirir.” dedi.

EN GÜZEL HEDİYE DETOKS PAKETİ

Aktar Kamuran Burcu, özellikle kış aylarında sevdiklerimize verilebilecek en güzel hediyenin detoks paketi  olduğunu söyleyerek; “20 TL gibi bir fiyatla bir hafta boyunca yetecek kadar detoks suyu hazırlayabileceğimiz ürünler sevdiklerimiz için verilecek en güzel hediyedir. Ocak ayı bitmek üzere, ama tabi havalar daha soğuk. Hem yaza hazırlanmak hem de kışın hastalıklardan korunmak için karanfil, nane, zerdeçal, limon ve tarçın ile hazırlayacağımız detoks suyu  birebir.” dedi.

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com