Bakan Kurtulmuş’tan Troya Tavsiyesi

Türkiye’nin uluslararası en büyük turizm buluşması, 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla kapılarını dünyaya açtı. Bakan Kurtulmuş, açıklamasında Troya’nın, Türkiye’yi Batı dünyasına tanıtabilecek önemli bir potansiyel olduğunu vurgulayarak “Turizm sektörü profesyonellerinin TROYA meselesine biraz daha odaklanmasını tavsiye ediyorum” dedi.

Avrupa’nın da en büyük fuarları arasında yer alan ve  bu yıl 85 ülkeden 4 bin 800 katılımcıyı ağırlayan EMITT Turizm Fuarı’nın açılış töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, ‘2018 Troya Yılı’nın önemine değindi.

Türkiye Toprakları üzerinde sahip olduğumuz birikimin dünyanın başka hiçbir ülkesinde olmadığını belirten Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, “Bu coğrafyada TROYA’dan Osmanlı Medeniyetine kadar 24 büyük uygarlığının gelip geçtiğini biliyoruz. Her birisinin izleri her birisinin bıraktığı miras bugün bile canlıdır, bugün bile insanlığın hizmetine sunulmaktadır.” dedi.

Bu topraklarda inanç turizminden dağ turizmine, kongre turizminden yaz turizmine ve gastronomiye kadar çok farklı alanlarda faaliyet gösterebilecek ürünleri ve imkânları dünyaya tanıtabilecek bir potansiyele sahip olunduğunu vurgulayan  Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, ‘2018 Troya Yılı’na değinerek, “2 hafta evvel Çanakkale’de ‘2018 Troya Yılı’nın tanıtım programındaydım. Gayet güzel bir tanıtım programı yaptık. Turizm sektörü profesyonellerinin TROYA meselesine biraz daha odaklanmasını tavsiye ediyorum.  TROYA üzerinden Türkiye’yi Avrupa’ya ve bütün dünyaya, bütün Batı dünyasına tanıtabileceğimiz önemli bir değer, önemli bir potansiyelimizdir.” Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş tarafından İSTANBUL EMITT Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com