ADD’ye BTP ziyareti

BTP Çanakkale İl Başkanı Şehabettin Kısa Çanakkale ADD Başkanı Necmi Akyalçın’ı ziyaret etti.

Çanakkale il Başkanı Şehabettin Kısa, 10 Kasım’da piyasaya sürülen ‘Hoş Geldin Atatürk’ isimli kitap hakkında bilgi vererek; “Bu eser, Atatürk’ün, çok özel bir soya sahip olduğunu, soyunun hem anne tarafından hem baba tarafından Ehl-i Beyt’e dayanıyor.” dedi. Prof. Dr. Haydar Baş’ın kaleme aldığı bu kitabın; Ulu Önder’in maneviyatını ve dindar kimliğini ortaya koyduğunu, Atatürk’e ve mübarek annesine atılan iftiralara cevap verdiğini, Atatürk’ün 10 Kasım’da ölüm yıl dönümünde, yeniden doğduğunu ifade ederek Atatürk’ü en iyi anlatan, günümüze taşıyan ve milletimizle buluşturan eserin, ülkemizin birlik ve beraberliğini sağlayacak bir harç olduğunu, onun için milletimizin bu eseri alıp başucu kitabı yapması gerektiğini ifade etti.

“HER ATATÜRKÇÜ OKUMALI”

BTP Basın ve Propaganda Sorumlusu Erkan Altın, yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Mustafa Kemal Atatürk 15 yıllık(1923-1938) Cumhuriyet döneminde; Uçak fabrikası kurdu. MTA sayesinde maden işletme tesislerini kurdu. Kendi milli paramızı (Senyoraj hakkı) bastı. Yabancılara satılmış tüm yeraltı yer üstü kaynakları teker teker geri aldı. Milli gelir % 104.8 arttı, tarımda ürününü ekmeden önce avans verilmesi onun dönemindeki uygulamalardan bir tanesidir. Tarım % 101.3 büyüdü, Sanayi %148.8 gelişti. Bunları “Milli Ekonomi İlkesi” ile yaptı. Her Atatürkçünün alıp okuması gereken bir kitaptır.”

Çanakkale ADD Başkanı Necmi Akyalçın: “Atatürk’ün silah arkadaşları ve askerlerinin yolunda giden, Kuvay-ı Milliye geleneğini izleyen, sürdüren, o yoldan gitmeye çalışan, vatansever ve milli insanlarız. Haydar Baş’ın da gerek tv, gerek gazetesiyle, gerek her türlü etkinlikteki duruşuyla, konuşmasıyla; Atatürkçü, milli, vatansever, sevdiğimiz saydığımız bir liderdir. Ve Çanakkale ADD olarak kendisine selamlarımızı iletiyoruz. Hoş geldin Atatürk kitabı son derece anlamlı, külliyatlı, büyük bir çalışma olmuş. Bu çalışma için sizleri ayrıca kutluyorum. İyi ki varsınız. Çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber MerkeziBir Yorum

  1. Kitabı okudum.Herkese tavsiye ederim.Alanında yazılmış başyapıt bir eser.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com