Yasaklar ikilemi

Kapalı Pazar yerinin giriş kapılarında yer alan motosiklet ve bisiklet giremez tabelasının hemen ardında oluşan manzara ikilemi gözler önüne serdi. Tabelada giremez yazmasına rağmen pazar yerinde çok sayıda motosiklet ve bisiklet dikkatlerden kaçmadı.

Cuma günleri yoğun bir şekilde ilgi gören Kapalı Pazar yeri alanının giriş kapısında yer alan tabelada yazan yazılar dikkat çekti. Tabelaya göre pazar yerine motosiklet ve bisikletin girmesi yasaklandı. Pazar yerinde oluşan manzarada tabela ile ikilem oluşturdu. Kentin her yerinde tabelalarda yazan ikazlar ile çelişen vatandaşlarımız pazar yerinde de kendilerini ortaya koydu. Pazar yerinde motosiklet ve bisikletin girmesinin yasak olduğu halde çok sayıda iki tekerlekli taşıt pazarda yer aldı. Alanın farklı noktalarında yer alan taşıtlar kimi zaman vatandaşı zora soktu kimi zaman ise fark edilmedi.

Pazar içerisinden geçen motosikletler ise pazarda bulunan kentlilerin hareket alanını daraltırken olası kazalara da davetiye çıkardı. Vatandaşlar bu konuda ikiye ayrıldı. Kimileri motosiklet ve bisikletlerin alan içerisinde bir tehlike yaratmadığını dile getirirken, kimileri ise yasaklara uyulması gerekir dedi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com