Sosyal yaşam evlerinde kayıt başladı

Çanakkale Belediyesi Troia, Barbaros ve Esenler Sosyal Yaşam Evleri’nde, yetişkinlere ve çocuklara yönelik düzenlenen ücretsiz etkinlikler, atölye ve grup çalışmaları için ikinci dönem kayıtları başladı.

Okuma-Yazma Eğitimi (yetişkin kadın grubuna, 1. ve 2. kademe), Aile Eğitimi ve Okul Öncesi Eğitimi (anne ve 3-6 yaş arası çocuklarına), BADEP-Baba Destek Programı (3-6 yaş çocuğu olan babalar için, mesai saati dışındaki saatlerde düzenlenmektedir) Kadından Kadına Destek Grupları, El Sanatları (çini, seramik, bindallı, ahşap boyama, kurdele nakışı, keçe, makrome, üç boyutlu resim, iğne oyası, telkırma, file örme  vb.) Hazır Giyim, Diksiyon, Yaratıcı  Drama, Jimnastik, Satranç, Müzik Dinleti Grupları, Masa Tenisi, Kadın Yurttaşlık Grubu, Evlilikte İletişim ve Çatışma Çözme Becerisi, Halk Oyunları, Tiyatro, Doğacanlar  (çocuklar için doğayı koruma ve çevreci yaşam eğitimi) Edebiyat  Kulübü, İnsan Hakları ve Barış  odaklı grup çalışmaları, Uygulama Mutfağı Günleri, Kültürel amaçlı geziler (müze, sinema, tiyatro vb), kentimizi tanıma etkinlikleri Sosyal Yaşam Evleri’nde, Sosyal Hizmet Uzmanları danışmanlığı ile düzenlenen etkinliklerin arasında yer alıyor.

Tüm kentlilerin ücretsiz olarak faydalanabileceği etkinliklere kayıt ve ayrıntılı bilgi için sosyal yaşam evlerine ulaşılabilir.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.