Balık cep yaktı

Omega deposu balık Cuma Pazarında yine pahalı fiyat etiketleri ile tezgahta yer aldı. Balıkta fiyatlar düşmezken balık olmayışına balıkçılarda tepki gösterdi.

Vücudun en önemli protein ve omega depolarından olan balık pazarda cep yakmaya devam ediyor. Uzmanlara göre sıklıkla tüketilmesi gereken balığa talep günden güne düştü. Balığın denizlerimizde az bulunması ve havaların düzensizliğinden dolayı avdan verim alınamadı. Balıkçılar balık yok fiyatlar yüksek yorumlarında bulundu. Cuma pazarında bu hafta balık fiyatları şu şekilde oldu.

Uskumru 5 TL, Sardalya 10 TL, Hamsi 15 TL, Çupra 15 TL. Balıkçılarda vatandaşta fiyatlardan memnun değil. Pahalı fiyatlara aldırış etmeden balık tüketen vatandaşların yanı sıra eve uzun süredir balık girmiyor diyen vatandaşta pazarda görüldü.

Uzmanlara göre hem sağlıklı hem de lezzetli bir canlı olan balık, büyük küçük demeden herkes tarafından tüketilmelidir deniliyor. Balığın haftada en az bir defa tüketilmesi vücut için büyük önem taşıyor. Balığın en büyük faydaları; kalbin korunmasına yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir ve zekayı geliştirir.

Balık, saçları ve cildi besliyor, zihni açıyor, kalp hastalığından koruyor, göze faydalı geliyor, sinir sisteminde yardımcı oluyor.

Büyüklerin yanı sıra gelişim çağındaki çocuklar için bir hayli önemli olan balık çocukların daha zeki ve daha sağlıklı bir bünyeye sahip olmalarına yardımcı oluyor. Balık içerdiği, A, D, E, B2, B12, B3, kalsiyumi selenyum, folik asit ve fosfor ile bir hayli depo konumunda bulunuyor.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com