Alan Kılavuzları’ndan Afrin duası

Kilitbahir Köyü’nde bulunan Rumeli Mecidiye Tabyası’nda; Alan Kılavuzları ve Çanakkale Şehitlerine Vefa Derneği bir araya geldi. Programda dua okuyarak ‘Zeytin Dalı Harekatı’nın başarıyla sonuçlanması adına dualar okundu.

Alan Kılavuzları ve Çanakkale Şehitlerine Vefa Derneği , Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki Rumeli Mecidiye Tabyası’nda, ‘Zeytin Dalı Harekatı’ için dua okuma programına  Dernek Başkanı Ertekin Köse, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş ve dernek üyeleri  katıldı.Program, şehitlerin ruhu için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Alan Kılavuzları ve Çanakkale Şehitlerine Vefa Derneği Başkanı Ertekin Köse konuşma yaparak şöyle dedi: “103 yıl önce üzerinde bulunduğumuz şüheda coğrafyamızda ülkemizin dört bir yanından, Balkanlar’dan, Orta Doğu’dan birçok yerden gelerek canını veren, kanını akıtan Mehmetçiklerimiz hücuma, taarruza kalkmadan önce buralarda Fetih sureleri okunuyordu. Bizler de Alan Kılavuzları ve Çanakkale Şehitlerine Vefa Derneği olarak şu anda Seyid Onbaşı, Yahya Çavuş, Mehmet Çavuş, Mustafa Kemal Atatürk, Esat Paşa gibi birçok komutanlarımızın, askerlerimizin Fetih surelerini okudukları, dinledikleri bu mekândan Fetih Suresi okuyarak ve dualar ederek Afrin’deki operasyonda canlarını ortaya koyan Mehmetçiklerimize manevi bir mesaj göndermek istedik.”
Konuşmadan  sonra emekli imam Vahit Duyar ile Kilitbahir Köyü İmamı Aydın Yılmaz tarafından okunan Fetih Suresi ve duaların ardından program pilav ikramı ile sona erdi.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ve okunan duanın ardından pilav ikramı ile etkinlik sona erdi.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.