EMITT Fuarında Troia Birliği

22’inci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT), dün İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Fuarın giriş kısmında yer alan Troia tanıtım alanı oldukça dikkat çekti. EMITT’e gelen konuklar fuarda ilk olarak Troia rüzgarı ile karşılaştı.

26 Ocak – 29 Ocak 2018 tarihleri arasında sürecek olan fuara 85 ülkeden bin 65 ziyaretçi katıldı. EMİTT fuarı 60 bin metrekarelik geniş bir alanda ziyaretçileri ile buluştu. Fuarda Çanakkale’nin standı geniş bir alanda yer aldı. Çanakkale standında, 2018 Troia Yılı vurgusu yapılırken Troia atının maketi de oldukça dikkat çekti. Çanakkale standında klasik müzik ile ziyaretçilere bölgesel parçalar dinletildi. Çanakkale standını ziyaret eden katılımcılara yöresel ürünlerde ikram edildi. Fuarın dikkat çekici noktası ise fuarda genel olarak Troia vurgusuydu. EMITT fuarının girişinde yer alan Troia bölümü ziyaretçilerin ilk uğrak noktası oldu.

EMITT fuarına Çanakkale’den Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu, Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş katıldı. Fuarda kentten siyasiler, otelciler, turizmciler, rehberler ve sanayici işadamları yer aldı.

SEMİZOĞLU “BU SENE EKME SENESİDİR”

ÇTSO Başkanı Selçuk Semizoğlu ise bu sene ekme senesidir Çanakkale için önemli bir senedir.” vurgusu yaptı. Semizoglu, “EMITT fuarı Çanakkale’miz için bu sene daha bir anlam taşıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da ifade ettiği gibi 2018’in Troia yılı ilan edilmesinden sonra ve Troia’nın da Çanakkale’mizin önemli bir değeri olmasından dolayı Emitt daha bir anlam kazandı. Sayın valimizin destekleri ile gecen yılki alanın iki katı büyüklüğünde bir alanla fuarda yer alıyoruz. Katilim gayet iyi. Oda ve Borsaları temsilen ben burada yer alıyorum. Bugün herkes burada… Böyle olması da gerekiyor. Bu sene Çanakkale’ye misafir çekme ve onları memnun etme senesi olarak değerlendirmeliyiz.” açıklamalarında bulundu.

GÖKHAN “SADECE TROİA YILINA ODAKLI KATILDIK”

Çanakkale standında fuarı değerlendiren Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, “Emitt Turizm Fuarının bu sene 22’incisi yapılıyor. Bu sene diğer senelere göre daha bir önemli. Biz her yıl katılıyoruz ama bu yıl daha kapsamlı bir şekilde sadece Troia yılına odaklı katıldık. Vilayetiyle, belediyesiyle, turizmcileriyle, otelcileriyle hep beraber buradayız. Standımızda odaklandığımız nokta, Troia yılımız. Etkinlikleri ve görselleri Troia ile ilgili düzenledik. Üniversitemizin müzik grubu, mini konserler veriyor. Atimiz burada… Troia kahramanlarının büstleri var. Burada gezenlerin Troia’ya ilgi göstermesini hedefledik. Standımızda Troia’ya yönelik kitapçıklar mühürler açacaklar da yer alıyor. Troia’nın yemek kültürlerinden örnekler var. Troia’ya Çanakkale’de olduğundan kültürlerimiz zaten benzer. Hedef Troia yılının bilgilendirmesini yapmak.” dedi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com