ÇOMÜ Rektörlüğünden iddialara sert cevap

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar’ın ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer’i FETÖ soruşturmalarında samimi olmamakla itham etmesi üzerine rektörlük yazılı bir açıklama yayımladı. Açıklamada, “Dört yıl boyunca hüküm sürmüş FETÖ yönetimine en ufak eleştiri iletemeyenlerin, bugün FETÖ ile etkin mücadele edenlere yapıştırmaya çalıştıkları ithamların mesnetsizliğini görecek ferasete fazlası ile sahiptir” denildi.

 Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Hakan Pınar, sosyal medya hesabı üzerinden ÇOMÜ  Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ve yönetimini FETÖ soruşturmalarında samimi olmamakla suçlamış, elinde belgeler olduğunu dile getirmişti.

ÇOMÜ Rektörlüğü dün bir yazılı açıklama yaparak kamuoyu bilgilendirmesi yaptı. Açıklamada; “Söz konusu sosyal medya paylaşımlarında dile getirilen ve ciddiye alınabilecek tek iddia olan Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne dair iddiaları konusunda sayın Hakan Pınar’ın, vakit geçirmeden devletin ilgili makamlarına ve Üniversitemiz rektörlüğüne elinde bulunan bütün bilgi-belgeleri iletmesini talep ediyoruz. Üniversitemiz rektörlüğü bu konunun yakından takipçisi olacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın tam metni aşağıda yer almaktadır:

“Her şeyden önce, Milliyetçi Hareket Partisi gibi köklü bir geçmişe sahip partinin il başkanlığı gibi saygın bir makamda bulunan birine yakışmayacak üslupla, 50 binden fazla öğrencisi olan bir saygın üniversiteyi ve rektörünü yakışıksız ve mesnetsiz ifadelerle hedef alan sayın Hakan Pınar’ın, temsil etmesi gereken Partisi’nin değer ve ilkeleri ile açıkça çeliştiği aşikardır.

Sayın Rektörümüzle istediğinde rahatlıkla görüşen ve görüşebilecek olan sayın Hakan Pınar’ın yüz yüze dile getirebileceği iddiaları gecenin bir yarısında hangi fizyolojik durum ve ruh hali ile ve hangi saiklerle dile getirdiği de Üniversitemiz Yönetimi tarafından anlaşılamamıştır.

Sayın Hakan Pınar, daha önce çeşitli odaklarca ve FETÖ elemanları tarafından dile getirilen, mesnetsiz ve tamamen yıpratmaya dönük iddiaları tekrardan dile getirmektedir. Bugüne kadar dile getirilen ciddiyet ve iyi niyet içeren bütün iddialar Üniversitemiz ilgili kurul ve komisyonlarınca incelenerek sonuçları ilgili kurumlarla ve kamuoyu ile paylaşılmıştır. Sayın Rektörümüzün defalarca basın yolu ile açıkça ifade ettiği gibi, iyi niyetli ve ciddi bütün iddiaların ya da şikâyetlerin Üniversitemiz rektörlüğüne ya da ilgili kurul ve komisyonlarına yapılması beklenmektedir.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Türkiye’nin sayılı bilim kurumlarından olup Rektörümüz Prof. Dr. Yücel Acer’in rektörlüğü döneminde, bir taraftan bilimsel niteliğini arttırmak için ulusal ve uluslararası alanda yoğun çabalar harcarken, diğer taraftan da milletimizin ve devletimizin birlik ve kardeşliğine kasteden FETÖ-PDY ile yaptığı ve yapmakta olduğu etkin mücadele, kamuoyunun yakından bildiği ve takdir ettiği malum bir durumdur.

Bu bağlamda, siyaset dışı bir bilim kurumu olan Üniversitemiz kurumsal kimliğinin ve Üniversitemiz sayın Rektörünün şahsının, Çanakkale’nin siyasi dengeleri ile bir ilgisinin bulunmadığı aşikardır.

Söz konusu sosyal medya paylaşımlarında dile getirilen ve ciddiye alınabilecek tek iddia olan Üniversitemiz Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne dair iddiaları konusunda sayın Hakan Pınar’ın, vakit geçirmeden devletin ilgili makamlarına ve Üniversitemiz rektörlüğüne elinde bulunan bütün bilgi-belgeleri iletmesini talep ediyoruz. Üniversitemiz rektörlüğü bu konunun yakından takipçisi olacaktır.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi olarak inancımız şudur ki, yalan-yanlış ithamlarda bulunulması, varsa bilgi ve belgelerin ilgili kurumlara iletilmesi yerine algı operasyonlarında kullanılması, milli ve manevi hassasiyetlere sahip olduğuna inandığımız Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş tüm saygıdeğer mensuplarını da rahatsız etmiştir.

Milliyetçi Hareket Partisi mensupları dahil tüm kamuoyu, Üniversitemizde, dört yıl boyunca hüküm sürmüş FETÖ yönetimine en ufak eleştiri iletemeyenlerin, bugün FETÖ ve benzeri terör yapılanmaları ile etkin mücadele eden ve Üniversitemizin gelişimi için gayret gösterenlere yapıştırmaya çalıştıkları ithamların mesnetsizliğini görecek ferasete fazlası ile sahiptir. Kamuoyunun bilgisine saygı ile sunarız.” Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com