Amortiden bilet çıktı!

Yılbaşının üzerinden bir aya yakın süre geçmesine rağmen yılbaşı biletlerine teselli ikramiyesi vuran vatandaşlar, bayilerden yeniden bilet almak zorunda kalıyor. Emekli banka müdürü seyyar bayi Ramazan Gümüş, konunun çözüme kavuşması için Başbakan’a yazdığı mektuba hala yanıt bekliyor.

En yakın milli piyango idaresinin Balıkesir’de olması ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş ile piyango ve hemen kazan(kazı kazan) oyunu biletlerinin satışına ve ikramiyelerinin ödenmesine yönelik olarak imzalanan başbayilik sözleşmesinin 31.12.2016 tarihi itibari ile banka tarafından feshedilmesi Çanakkaleli’nin hayallerini bu sene de suya düşürdü.

Son rakama göre belirlenen küçük miktardaki  ikramiyelere almak üzere bir aydır seyyar bayilere gelen vatandaşlar evlerine ikramiyenin yarısı ve yeni bir bilet ile dönüyor. Emekli Banka Müdürü Seyyar Bayi Satıcısı Ramazan Gümüş; “Ben bu konuda Başbakan Binali Yıldırım’a bir mektup yazıp gönderdim. Ben emekli banka müdürüyüm. İlk başlarda teselli ikramiyeleri ne kadarsa çıkarıp veriyordum. Ama bu benim kazancımı öldürmeye başladı. Şimdi yarısını veriyorsam yarısını bilet olarak veriyorum. Çoğu bayi bu şekilde yapıyor. Bu sorunun kısa zamanda çözülmesini bekliyoruz.” dedi. Yılbaşı biletlerine çıkan ikramiyeleri almak üzere bayiye gelen vatandaşlar evlerine yeni bir biletle döndü.

AMORTİLERİNİZİ NASIL ALABİLİRSİNİZ?

Milli Piyango Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre; biletlerine ikramiye isabet eden vatandaşlar fotokopileri kendilerinde kalmak üzere biletin aslını iletişim bilgilerinin olduğu bir dilekçe ile iadeli taahhütlü olarak merkeze gönderirse üç gün içerisinde ödeme alabilirler.

Ziraat Bankası tek taraflı olarak Milli Piyango İdaresi ile sözleşmesini bitirmiş de olsa, bayiler ellerindeki ikramiyeli biletleri Ziraat Bankası aracılığıyla Genel Merkez’e gönderebilir. Banka iki iş günü içerisinde elindeki biletleri Genel Merkez’e göndermek durumundadır. Genel Merkez’de gerekli kontrollü yapıldıktan sonra ödemeyi bankaya gerçekleştirir. Genel Müdürlük’ten edinilen bilgiye göre buradaki sıkıntı ise bayilerin iletişim bilgilerini eksik vermeleri olarak görülüyor.

Yetkililer Çanakkale’den vatandaşların bu konuda şikayetlerini zaman zaman şikayet hattına da bildirdiklerini dile getirdi.

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com