Vekil Öz, Yeni Hastaneyi Sordu

Çanakkale’de gördüğü eksikliklerin peşini bırakmayan Milletvekili Bülent Öz, 2017 yılı sonunda hizmete giren Çanakkale Devlet Hastanesi’nin yeni binası ve Çanakkale ilçelerindeki hastanelerin eksiklikleri ile ilgili yazılı olarak cevaplandırması için Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a soru önergesi verdi.

YOĞUN BAKIM YATAK KAPASİTESİ YETERSİZ!

CHP’li Öz; yeni açılan devlet hastanesinde yoğun bakım ünitesinin yetersiz olduğunu ve bu konuyla alakalı gereken çalışmanın başlatılıp başlatılmadığını sordu.

ÇOCUK YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ AÇILACAK MI?

Çanakkale Halkının mağdur olduğunu, bu yüzden eksikliklerin peşini bırakmayacağını belirten Öz, özellikle Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi’nin olmayışını, Çocuk Kardiyoloji ve Çocuk Nöroloji branşlarında doktor olmadığı için vatandaşlarımızın civar illere gitmek zorunda kaldığını, bu durumun maddi ve manevi yönden mağduriyet yaşattığını, dile getirirken, yeni yapılan hastanenin amacının bu sıkıntıları ortadan kaldırması gerektiğini ve bu eksikliklerin bir an önce tamamlanması için gereken çalışmanın ivedilikle yapılmasının altını çizdi.

HANGİ BRANŞTA UZMAN DOKTOR YOK?

Sorularında mevcut duruma da değinen CHP’li Öz, Çanakkale ve ilçelerindeki hastanelerde hangi branşlarda doktor eksik olduğunu, hastanelerdeki yatak kapasitesini ve eski hastanenin bundan sonraki süreçte hangi amaçla kullanılacağını da sordu.

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent Öz, Çanakkaleli hemşehrilerimizin sesi olarak Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a şu soruları yöneltti:

  • Çanakkale İl ve İlçelerinde hangi branşta doktor mevcuttur. Hangi branşlarda eksik vardır?
  • Çanakkale İl ve İlçelerindeki hastanelerde kaç yatak kapasitesi mevcuttur?
  • Çanakkale İl ve İlçelerindeki hastanelerin hangilerinde yoğun bakım üniteleri mevcuttur? Yatak kapasitesi ne kadardır? Mevcut yoğun bakım ünitelerinin yetersiz olması nedeniyle gereken çalışma başlatılmış mıdır?
  • Çanakkale ve İlçelerinde Çocuk Kardiyoloji, Nöroloji branşlarında doktor ve yoğun bakım üniteleri var mıdır? Yoksa bu branşlarda doktor ataması ne zaman yapılacaktır? Çocuk Yoğun bakım ünitesi açılacak mıdır?
  • Çanakkale Eski devlet hastanesi binası bundan sonraki süreçte hangi amaçla kullanılacaktır?

 

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.