Muşmulan varsa dermanın var

Vatandaşlar faydası saymakla bitmeyen muşmulaya 3 TL’ye ulaşmanın imkanını buldu. Kentin nabzının yükseldiği Pazar yerlerinde 3 TL’den tezgahta satışa sunulan muşmula faydasını bilenlerce oldukça rağbet gördü.

Her derde deva ve her sorunun pan zehri olan muşmulaya 3 TL’den herkes ulaşılabilir hale geldi. Kentin pazar yerlerinde 3 TL’den alıcı bulan muşmula faydalarını bilenlerce oldukça ilgi gördü. Muşmulanın hemen hemen her derde bir dermanı olduğu dile getirilirken alıcısı kilo kilo aldı. Pazar esnafının bilgilendirmelerine göre satıldıktan sonra evde bekletildiğinde muşmulanın daha da olgunlaşacağı ve ideal bir tada sahip olacağı belirtildi.

Muşmula nedir, isim farkları nelerdir? Muşmula hangi dertlere derman olur?

Muşmula meyvesi bazı bölgelerde dögel olarak da bilinen bir meyvedir. Kimileri yumuşamış olarak kimileri ise daha olgunlaşmamış olarak yemeyi tercih eder. Hafif mayhoş bir tadı vardır. Bazı yörelerde tögel ve yeni dünya olarak da isimlendirilirler.

Döngel meyvesi genel olarak 2-3 metre uzunluğunda çalı şeklinde ağaçlardan elde edilir. Muşmula dünyada ilk olarak Japonya’da yetiştirilmeye başlandı. İçerisinde bol miktarda C, B1, B2 vitaminleri barındırır. Ayrıca muşmula petkin, organik asitler, karoten ve karbonhidrat barındıran bir meyvedir. Satın alındıktan sonra evde biraz bekletildiğinde daha olgun bir tat sağlanmış olur.

Muşmulanın faydaları; C vitamini barındırır, serinletici özelliği vardır, sakinleştirir, cilt kanserine karşı etkilidir, depresyon tedavisinde kullanılır, bel ağrılarına iti gelir, susuzluğu azaltır, ishali kesici etkisi vardır, mideyi kuvvetlendirir.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com