EMİTT Fuarına Troia Yılı damgası

Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları’nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle Türkiye Otelciler Federasyonu ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği iş ortaklığıyla düzenlenecek olan EMITT Fuarı, Kültür ve Turizm Bakanı Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımıyla 25 Ocak 2018 tarihinde açılacak. 

Çanakkale Valiliği haber bültenine göre; 25-28 Ocak 2018 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde ziyaretçilere açılacak olan 22.Doğu Akdeniz Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı (EMITT) 81 ülkeden turizmcileri ağırlamayı hedefliyor.

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT Fuarı’nda Çanakkale Valiliği himayesinde kamu kurum ve kuruşları ile Turizm İşletmecileri, Otelciler ve Seyahat Acenteleri Çanakkale ve Troya’yı en iyi şekilde tanıtmak için hazırlıklarını tamamladı.

Troya’nın UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesinin 20. yılı olması nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından 2018 yılının “Troya Yılı” ilan edilmesiyle sadece Çanakkale için değil ülkemiz ve dünya açısından da önemli bir kültür mirası olan Troya’nın, EMITT’te en iyi şekilde tanıtılması hedefleniyor.

2018 yılında tamamlanacak olan Troya Müzesi’yle ilimizin tanıtımına ve turizm potansiyeline önemli bir katkı sağlayacak. Yerli ve yabancı toplam 70.000 ziyaretçinin ziyaret edeceği İstanbul EMITT Fuarında Çanakkale Valiliği himayesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Güney Marmara Kalkınma Ajansı ve GESTAŞ verdiği destekle 324 m2’lik stant alanda Çanakkale ve 2018 TROYA YILI’nın tanıtımı yapılacak.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın ve GESTAŞ’ın katkılarıyla hazırlanan 324 m2’lik stant alanı içerisinde 12 adet farklı ölçü ve boyutlarındaki desk alanında; Çanakkale Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Troya 2018 Koordinasyon Merkezi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Çanakkale Belediyesi, GESTAŞ, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Biga Ticaret ve Sanayi Odası,  Gelibolu Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası, Biga Ticaret Borsası,  Çanakkale Rehberler Odası,   TÜRSAB Çanakkale Körfez Yürütme Kurulu, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği Derneği (ÇATOD),   Gökçeada Destinasyonu, Bozcaada Destinasyonu,  Asos – Küçükkuyu – Ayvacık Destinasyonu,  Ezine Destinasyonu,  Çanakkale’nin Otel ve Seyahat Acenteleri yer alacaklar.

Ayrıca, EMITT Fuarı’nda Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ve Büyük Truva Hotel, Assos Eden Garden, Anzac Otelleri, Kum Hotel, Wilusa Seyahat Acentesi da kendi kurdukları stantlarda Çanakkale ve Troya’nın tanıtımına katkıda bulunacaklar.

EMITT Fuarı için yapılan hazırlıklar kapsamında  Çanakkale ve Troya’nın tanıtılacağı alanda bulunan 3 x 5m ölçülerindeki LED ekranda; Çanakkale’nin tarihi, turistik, doğal, zenginlikleriyle Troya 2018 Yılı için hazırlanmış görseller ziyaretçilere izlettirilecek. Ayrıca, EMITT Fuarı’nda Çanakkale Aşçılar Federasyonu tarafından  “Troya 2018” özel menüleri hazırlanarak ziyaretçilere ikram edilecek.

EMITT Fuarı’nda  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencilerinden oluşan  koro tarafından  müzik dinletisi gerçekleştirilerek  6 adet cansız manken ile stant içerisinde görsel  sahne şovu yapılacaktır.

2018 TROYA YILI’na özel olarak EMITT Fuarı’nın girişinde  fuar için özel hazırlanan bir Troya Atı ile çevresinde bir desk ve tanıtıcı Rollupların bulunduğu özel bir alanda hem Çanakkale hem de Troya 2018 Yılı’nın tanıtımları gerçekleştirilecektir.

EMITT Fuarı’nın 2. Günü olan 26 Ocak 2018 tarihinde Pullman Otel’de 500 kişiden oluşan yabancı seyahat acente sahipleri ve turizmcilerle akşam Saat 19:00’da bir araya gelinerek özel olarak Çanakkale’mizin turizm destinasyon alanları ve 2018 Troya Yılına yönelik tanıtım yapılacaktır.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.