İşadamlarından Harekata Tam Destek

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) tarafından Afrin Operasyonu ile ilgili yazılı bir açıklama yayımlandı. “Milli Güvenliğimiz, siyasetin çok üstünde” diyerek ‘Zeytin Dalı’ Harekatına destek veren ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “‘Zeytin Dalı’ Harekatını takdir ediyor ve iş dünyası olarak Devletimizin yalnız olmadığını, yanında olduğumuzu duyuruyoruz.” diye konuştu.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T.Selçuk Semizoğlu, “Sınır güvenliğini sağlamak ve  büyük tehdit oluşturan  terör koridorunu ortadan kaldırmak amacı ile Afrin’de başlatılan sınır ötesi harekatta Devletimizin kararının arkasında olduğumuzu ve desteklediğimizi bildiririz. Afrin, Türkiye’nin sınır güvenliğini emniyete almak için çok önemli stratejik bir noktadır ve temizliği zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, uluslararası hukuktan doğan haklarını kullanmış ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü de koruyarak harekat başlatmıştır.

Meşru olarak başlatılan ve devam eden bu harekatta Türkiye, terör örgütlerine gereken cevabı ve dersi vermektedir. Terörle mücadele  hepimizin, tüm ülkelerin, tüm insanlığın ortak amacı olmalıdır. Devletimiz ve Milletimizin huzuru, bekası, Milli Güvenliğimiz, siyasetin çok üstünde bizim için çok kıymetlidir ve heba edilemez.

Ülkemize yönelen tehditlere, Vatanımıza ve Milletimizin bütünlüğüne yapılan saldırılara, sınırlarımızda himaye ve destek gören terör örgütlerine karşı meşru zeminde başlatılan  ‘Zeytin Dalı’ Harekatını takdir ediyor ve iş dünyası olarak Devletimizin yalnız olmadığını, yanında olduğumuzu duyuruyoruz. Bu aynı zamanda bir şeref meselesi ve şanlı ecdadımıza da görevimizdir. Haine ve düşmana karşı Devletimizce konulan tavır bize yakışan tavırdır.
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak, teröre karşı her zaman olduğu gibi bugün de tek yürek ve ortak duruş sergiliyor ve teröre hizmet edenleri, destek olanları esefle kınıyoruz.
Bu harekatta şehit olanlarla birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.
Allah Mehmetçiklerimizin yardımcısı olsun, Ordumuzu muzaffer eylesin.” dedi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com