Kongreden Sarkanlar

Hemcinsin Özçekimleri

Kongrede Türkiye’nin tek bayan il başkan adayı Yeşim Karadağ’a ilgi büyüktü. Gelibolu teşkilatı özel pankart yaptırırken, Gökçeada teşkilatı da koro halinde ismini ezberlettiler salonda bulunanlara… Bu arada bayan delegeler de Yeşim ile özçekim yapmak için yarışa girdiler.


Hep heyecanlılar

Her iki isim de Çanakkale’de AK Parti denildiğinde ilk akla gelen isimlerden. Cumhur Kabasakal ve Eren Kemerli ikilisi kongre günü sabahın erken saatlerinde salona gelerek, Başbakanı ağırlamak için seferber olan isimler arasındaydı. Kim bilir, belki belediye meclis üyelikleri gelecekte de devam eder.

Hemen bir sıra önde oturan Ergin Sezen de en sonunda merkez ilçeden il yönetimine terfi etmiş oldu. Bu kez yönetimlere girmeyen Cumhur Kabasakal, yerini bir başka kabasakal’a bıraktı. Amcaoğlu Erhan Kabasakal, yeni il yönetiminde görev aldı.


Karşılıklı el sallamalar alkış getirdi

Kongrede gerçekleştirilen AK Parti İl kongresinde ilginç görüntüler meydana geldi. Başbakan Binali Yıldırım, salona girdiği andan itibaren delegeler birden coştu.

Misafirler anons edilirken ismi okunan Çanakkale MHP İl Başkanı Hakan Pınar, ayağa kalkarak bozkurt işareti yaptı. Kürsüde bulunan Başbakan Binali Yıldırım da el sallayarak salonun ritmine kendisini kaptırdı.


Kurucu delege salonda yer arıyor

2001 yılında ilk parti kurulurken kurucular arasında bulunan Beylan Şen Korkut, hala ısrarla delegeliğini sürdürüyor.

Salonda kendine ait yeri arayan deneyimli muhasebeci Beylan Hanım, oyunu kullanmadan önce eski dostları ile sohbet edip hasret giderdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.