“Köprü berekete bereket katacak”

AK Parti Çanakkale 6’ncı Olağan İl Kongresi Anafartalar Kapalı Spor Salonu’nda, Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımı ile gerçekleştirildi. Coşkulu bir kalabalığa seslenen Başbakan Yıldırım; “Ülkemizin gurur kaynağı, işgalcilerin gelip de geçemediği Çanakkale’de ne tarafa bakarsanız bizim eserlerimizi göreceksiniz.” diyerek kente yapılan yatırımları anlattı.

Anafartalar Spor Salonu dün AK Parti 6. Olağan İl Kongresine kapılarını açtı. Kongreye Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte çok sayıda bürokrat katıldı. Coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Başbakan Yıldırım’ın öncelikli gündeminde Afrin’e yapılan Zeytin Dalı harekatı vardı.

Kongre konuşmalarının ardından partililere seslenen Başbakan Yıldırım, “Dün bildiğiniz gibi PKK, DEAŞ terör örgütlerini yok etmek için hava harekatıyla başladığımız ’Zeytin Dalı’ operasyonu bugün Mehmetçiğin karadan tepelerine binmesiyle devam ediyor. Bölgenin huzurunu, hudutlarını korumak için Afrin bölgesinde bulunan Mehmetçiği, kahraman askerlerimizi şehitler diyarı Çanakkale’den selamlıyorum. Zeytin Dalı Harekatına katılan Mehmetçiğimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. 80 milyon Türk evladının duası ve desteği onlar ile beraber. Allah onlara yardım etsin, muvaffak etsin.” dedi.

“KİMSENİN TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ YOKTUR”

Başbakan Yıldırım sözlerine şu ifadelerle devam etti: “Güney sınırlarımızın güvenliği için Fırat Kalkanı’nda olduğu gibi Zeytin Dalı operasyonu da devam edecektir. Sonuç alıncaya kadar. Bir tane PKK’lı, DEAŞ’lı terörist kalmayıncaya kadar devam edecek. Bizim ne Suriye’nin ne de bir başka ülkenin bir karış toprağında gözümüz yok. Ülkemize yönelen açık terör tehdidini yok etmek için oralardayız. Meşru müdafaa hakkımızın ne olduğunu, nasıl kullanacağımızı çok iyi biliyoruz. Uluslararası hukuka uygun olarak, hukukumuzu da, hudutlarımızı da koruyacağız. Sınırlarımızın yanı başında bir terör koridorunun oluşmasına asla geçit yok. Asla izin var mı gençler. Asla olabilir mi? Olamaz. Başta bir terörist ordu kurulmasına ve bunların silahlandırılmasına izin vermeyeceğiz. Ülkemizin güvenliği için her türlü tedbiri almak boynumuzun borcudur. Bizim meşru bir hakkımızdır. Bizim terör ile mücadelemiz bilinmelidir ki bütün dünyanın iyiliği içindir. Zira, bölgesel barış, dünya barışının güvencesidir. Terör, Batı’daki merkezleri vurduğunda bunu bir insanlık suçu kabul edip kınamak, bizim coğrafyamızda Müslüman kanı döküldüğünde eğer, müsamaha gösterirseniz, böyle böyle destek olursanız, müttefiklerimizin teröristlerin yanında DEAŞ’ın, PKK’nın yanında yer alması bizi üzer. Amerika’nın Suriye’deki uygulamaları maalesef müttefiklik ruhuna aykırıdır. Bir yandan teröre karşı birlikte mücadele edelim diyeceksiniz. Diğer yandan da binlerce teröristi güney sınırlarımızda yerleştirme gayretine gireceksiniz. Teröre karşı net, açık kararlı bir tavır alması, duruş göstermesi Amerika’nın da menfaatinedir.”

“ÇANAKKALE’YE YAPILAN YATIRIMLAR HELALİ HOŞ OLSUN”

Başbakan Yıldırım’ın konuşması Gençlik Kollarının sloganları ile sık sık kesildi. Konuşmasında Çanakkale halkına seslenen Başbakan Yıldırım; “Sizlere lideriniz, Başkomutanınız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim. Ülkemizin gurur kaynağı, işgalcilerin gelip de geçemediği Çanakkale’de ne tarafa bakarsanız bizim eserlerimizi göreceksiniz. Çanakkale bir cazibe merkezi olma yönünde hızla  ilerliyor. 16 Milyarlık yatırım yaptık, helali hoş olsun. Bu yatırım miktarına Çanakkale köprüsü de dahil değildir. Onu da kattığımız zaman 27.5 Milyarlık yatırım yapmış olacağız.Hizmet ortada, yatırım ortada. 15 yılda 6 hastane, 9 sağlık merkezi yaptık. Yenice Devlet Hastanesi dahil, 5 yeni hastanenin inşaatı daha devam ediyor.2002 yılında sadece 3 tane 112 acil istasyonu vardı, bunun sayısı 26’ ya çıktı. Koca Çanakkale’de 3 ambulans vardı,  bu sayıyı 44’e çıkardık. Burada sadece 15 km bölünmüş yol vardı, biz bunun üzerine 315 km daha yol yaptık, 330 km bölünmüş yol oldu. 2 milyon yolcu kapasiteli havaalanı terminalini bu kente  kazandırdık. 2023 yılında da  dünyanın en uzun asma köprüsünün açılışını yapacağız. Çanakkale otoyolu da  bu köprü ile beraber bitecek. Köprü ile beraber ihracat artacak, istihdam artacak. Kalkınma olacak. 1915 Çanakkale Köprüsü, Çanakkale’nin bereketine bereket katacak.”, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.