AK Parti Kongresinden Notlar

AK Parti 6. Olağan İl Kongresi Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla ve yoğun kalabalıkla gerçekleştirildi.

İşte kare kare Ak Parti İl Kongresi…

Kongreden Notlar

 • Çanakkale AK Parti 6. Olağan kongresini Anafartalar Spor Salonu’nda görkemli bir şekilde tamamladı. Kongreye, Başbakan Binali Yıldırım katıldı.
 • Çanakkale Milletvekilleri Bülent Turan ve Ayhan Gider, salona girdiklerinde alkışlarla karşılandı. Eski Milletvekilleri Müjdat Kuşku, İbrahim Köşdere ve Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’in isimlerini Başbakan Binali Yıldırım özellikle anons edip delegelerin alkışlamasını istedi. En fazla alkışı ise Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş ile Çanlı Fatih Şahin (Genel Sekreter) aldı.
 • Salonda, delegeler sırasıyla ve bölgesine göre oturtulurken, misafirler arasında MHP İl Başkanı Hakan Pınar, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Borsa Meclis Başkanı Abdullah Deniz ve birçok sivil toplum örgütü temsilcisi yer aldı. Hakan Pınar’ın ismi okunduğunda salondan en fazla alkışın kopması, salona bozkurt işareti yapması da çok alkışlandı.
 • Çevre illerden il başkanları ve Milletvekilleri de kongreye katılırken, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider katıldı.
 • Yağmurlu havada başlayan kongrede heyecan çok fazlaydı. Anafartalar salonu çevresindeki seyyar satıcılar iş yaptı. Kürsüye çıkan her konuşmacı CHP’ye yüklenirken, pilavdan ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’in sarf ettiği “YPG sınır komşumuz olsun” açıklamasına eleştirilerde bulunup göndermeler yaptı.
 • Her konuşmacı ayrıca Çanakkale 1915 boğaz köprüsünden söz etti. Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere Grup Başkan Vekili Bülent Turan da özellikle betonlaşma ve tarlaların korunmasından sık sık söz etti.
 • Başbakan Binali Yıldırım, İl Başkanı Yeşim Karadağ’a övgüler düzerken, “O bizim Türkiye’mizin gülü” benzetmesini kullanınca salondan büyük alkış aldı. Salonda eski ve yeni Belediye Meclis Üyeleri yerlerini alırken, listeye giremeyen bazı isimlerin de salona hiç gelmediği gözlendi.
 • Salon süslemesi son derece zengin ve güzel yapılırken, basına ayrılan alana partililerin alınması ile giriş sırasındaki aşırı güvenlik önlemleri tepki çekti. Salonda bulunan reklamların dövizlerin üzeri örtülürken, Çanakkale Belediyespor sponsoru yazısı net okunuyordu. Salonda listeler açıklanınca bazı isimlerin listeye girememesi dikkat çekerken, ismi olmayan bazı partililerin de salonu terk ettiği gözlendi.
 • Dün gerçekleştirilen AK Parti 6. Olağan kongresi, içerik açısından olmasa da heyecan ve renklilik açısından son derece güzeldi. En azından CHP’nin kullandığı salonların aksine insanlar rahat ve değer verilmiş hissi ile salondan ayrıldı.
 • Secim listesi olarak adlandırılan son kongrede, beklenen il listesi çıkmadığı ileri sürüldü. Listedeki isim sayısı, 50’den 30’a düşerken flaş ilgi uyandıracak isme rastlanmadı. Kaan Tonka ile birlikte dört avukatın girmesi dikkat çekti. Dün gece yarısına kadar liste için uğraşıldığı ve gözlemci vekil olan Bolu Milletvekili’nin olaya el koyduğu listeyi vekillere ya da vekile danışarak isimleri yazdığı öğrenildi.
 • Güngör Yıldız


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com