AK Parti̇’de kongre şöleni̇

AK Parti Çanakkale 6’ncı Olağan İl Kongresi Anafartalar Kapalı Spor Salonu’nda, Başbakan Binali Yıldırımın ve çok sayıda bürokratın katılımıyla gerçekleştirildi. Kongrede tek aday olan Yeşim Karadağ, bu dönemde de AK Parti İl Başkanlığına devam edecek.

Anafartalar Kapalı Spor Salonu’nda yoklama, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan AK Parti Çanakkale 6’ncı Olağan Çanakkale İl Kongresi, faaliyet raporunun okunmasıyla devam etti. Kongrede, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ tek liste olarak seçimlere katıldı. Çok sayıda bürokratın yer aldığı kongreye Başbakan Binali Yıldırım katılarak konuşma yaptı.

 

“HİZMET YOLUNDA DEVAM EDECEĞİZ”

Faaliyet raporlarının okunmasının ardından protokol konuşmaları Tek listeyle seçime giren ve bir dönem daha göreve devam edecek olan, tek kadın İl Başkanı Yeşim Karadağ’ın konuşması ile başladı. Teşkilatların, parti için çok önemli olduğunu da sık sık tekrar eden Başkan Karadağ sözlerine Zeytin Dalı Harekatına katılan askerler için “Kahraman ordumuza Allah yardımcı  olsun.” diyerek başladı. Başkan Karadağ; “AK Parti’de kongre demek, değişim demek, güçlenmek demek, yeni hedeflere yelken açmak demektir. CHP delege seçimlerinde sahte oylarla uğraştı, sözde adalet kurultayında şehit kanları ile sulanmış topraklarımıza uygunsuz tavırlar sergiledi, HDP Barajı geçti diye şükür pilavı dağıttı, kadın belediye meclis üyemizin konuşmasını kesti, ‘sınırlarımızda PYD olsun’ dedi. Ordumuz, sınırlarımızda olsun dedikleri PYD’yi  darmadağın edecek. Geçtiğimiz hafta devlete seri katil diyen, HDP’nin ruh ikizi olan, Cumhurbaşkanımızın annesine hakaretler yağdıran bir kadın, İstanbul İl Başkanı seçildi. Onlar bunu yaparken biz çizgimizden ayrılmadık. Şimdi dargınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakacağız. Bismillah deyip, hizmet yolunda devam edeceğiz.” dedi.

 

“İSTEYEN DALINI ALIR, İSTEYEN ZEYTİNİNİ”

AK Partinin Milletvekilleri Ayhan Gider ve Grup Başkan Vekili Bülent Turan, salona birlikte geldi. Tüm davetlileri ve delegeleri selamlayan vekiller, coşku içerisinde karşılandı. Protokol konuşmasında Afrin Operasyonuna  değinen Milletvekili Gider; “Biz zeytin dalı uzattık isteyen dalını alır, isteyen zeytinini…” dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Milletvekili Bülent Turan da büyük bir sevgi seli ile karşılandı. Bu salondaki herkes parti sevdası ile burada, kimse zorla gelmedi. Bu 6. Kongremiz ama heyecan aynı heyecan… Ya Allah, bismillah diyerek yola başlıyoruz. 2018 Troia yılımızla, Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayimizle, Assos, Kaz Dağları, Tarihi Alan Başkanlığımız ve köprümüz ile Çanakkale ayağa kalkacak.” dedi.

Konuşmaların ardından yapılan seçimde, Karadağ’ın blok il listesi delegeler tarafından onaylandı. Tek aday olarak seçime giren ve yeni dönemde de başkanlığa devam edecek olan Yeşim Karadağ’ın yönetim kurulunun asil listesinde Abuze Göksu, Ali Koçak, Arzu Bendeş, Ayhan Çetin, Emre Üner Ongu, Ergin Sezen, Erhan Kabasakal, Ezgi Olgun Maktav, Gürsel Polat, Hüseyin Babacanoğlu, Hüsnü Çetin Durgut, İlhan Şahin,  Kaan Tonka, Mehmet Kolçak, Mehmet Kutlu, Mefail Ceyhan, Mesude Kaya, Muhammet Turan, Murat Yahya Sezgin, Mustafa Çelik, Namık Ergin, Ömer Faruk Göktürk,  Saime Çetin Aydoğan, Senem Dinç, Seyfi Bulut, Şerafettin Uyanık, Tahsin Gödek, Ülkü Ay, Yakup Köse yer alıyor.

Dilek Akşen

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com