Doğa Koleji̇’nden yüzmede büyük başarı

Çanakkale’de düzenlenen Okul Sporları Genç Kızlar Yüzme Yarışması kapsamında Doğa Koleji öğrencilerinden Tuanna Akgül, 100mt Kelebek de Birinci,100mt Sırt da Birinci, 200mt Karışık’ta Birince ve 50mt Kelebek de İl Birincisi oldu. 4 Altın madalya alarak bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan Tuanna, başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Öte yandan, yine aynı yarışmada Çanakkale Doğa Koleji öğrencisi Ecem Şahin de 50mt Sırt da Birinci, 50mt Kelebek de İkinci, 100mt Sırt da İkinci, 50mt Serbest de Birinci olup bölge yarışmalarına katılmaya hak kazandı.

Okul Müdürü Hıdır Kılıç, Çanakkale Doğa Koleji’nin başarılı yüzücülerini tebrik ederek şunları söyledi: “Doğa Koleji sadece eğitimde değil, spor ve birçok branş da başta Çanakkale olmak üzere, Türkiye ve Dünya’da üç yıllık kısa bir zamanda en iyiler arasında yerini aldı. Biz de başarılı öğrencilerimize burs desteği vererek onları ödüllendirdik ve ödüllendirmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizin gerek uluslararası, gerek yurt çapında katıldığı yarışmalardan elde ettiği başarılar bizleri gururlandırıyor. Eğitimleri boyunca öğrencilerimize desteğimiz devam edecek. Bizlere bu gururu yaşatan tüm öğrencilerimizi kutluyorum.”

Haber Merkezi Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com