Herkese benden çay

Kentin en uğrak noktalarından olan ve kent nüfusu içerisinde oturup çay içmemiş bir vatandaşın bulunmadığı Şakir’in Yeri’nde Çay 1.50 TL oldu. Üst üste her ürüne gelen zam ve artan vergiler Şakir’in çayına da yansıdı. Geçtiğimiz günlerde simite de gelen zamla simit çay yapmanın bedeli 2.75 TL’ye ulaştı.

Geçtiğimiz günlerde vatandaşın sofrasından eksik olmayan ve hemen hemen her haneye 1-2 konuk olan ekmek ve simite zam geldi. 1 TL’den satılan ekmek ve simit an itibariyle 1.25 Tl oldu. Hayatın her alanına gelen zamlar üreticileri zor durumda bırakırken, temel gıda maddelerine gelen zamlarda tüketiciyi zora soktu. Elektrik, su, doğalgaz gibi her hanenin olmazsa olmaz kullanılan unsurlarına gelen zamlar üreticiyi de tüketiciyi de zorladı. Bu zorlu süreçte üretici ile tüketici karşı karşıya geldi.

Simide gelen zamdan sonra bir üzücü haber de kentin nabzı olan Şakir’in Yeri’nden geldi. Şakir’de çay artık 1.50 TL oldu. Her gün yüzlerce yerli ve yabancı misafirin oturup soluklandığı Şakir’in Yeri Çanakkale’nin sembol mekanları arasında yer alıyor. Sosyal Medya üzerinde Çanakkale’de gidilebilecek yerler tıklandığında ilk sırada Troia, Gelibolu, ve Şakir’in Yeri geliyor. Hal böyle olunca bu ortamda kentin yerlisi ve dışarıdan gelen vatandaşlar yoğun bir sirkülasyonla Şakir’de yer alıyor. Günlük tüketimde bir çok vatandaş için ilk sıralarda yer alan çaya gelen zam vatandaşı üzdü. Vatandaş bunun yanında “Türkiye’de boğaz kenarında oturulup da bu fiyata çay içilen başka yer yok” dedi.

İstanbul’da boğazda çay içmenin bedeli 5 TL’den başlarken Çanakkale’de 1.50 TL olan çay takdir gördü.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com