Öz, ilçe yollarını sordu

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Bülent Öz, Çanakkale ili sınırlarını çevreleyen Denizkent Mevkii-Biga, Biga- Çanakkale, Çanakkale-Ezine, Ezine-Ayvacık arası duble yol çalışması yapılmış olmasına karşın henüz tamamlanmayan ilçeler arası duble yolların akıbetini Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a sordu.

Çanakkale için yol çilesine dönmüştür vurgusuyla, yıllardır kalıcı çözüm getirilmeyen Çanakkale yolları hakkında, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan tarafından yazılı olarak cevaplandırması için soru önergesi veren Öz, şu soruları yöneltti:
1- 2002 yılından bu yana duble yollar yapımı ile övünen hükümet olmanıza rağmen Çanakkale’de ilçeler arası duble yolların yapılmamasının nedenleri nelerdir?

2- Çanakkaleli üreticilerimizin ilçeler arasında, işlek olarak kullandığı yollar ne zaman duble yol yapılacaktır?

3- 2018 yılı bütçesinde Çanakkale ili sınırları içinde ilçeler arası yapılacak duble yollar için bütçe ayrılmış mıdır? Ayrıldıysa ne kadar bütçe ayrılmıştır?

4- 2018 yılında Çanakkale’de kaç kilometre duble yol yapılması planlanmaktadır

“DUBLE YOL ELZEM GEREKLİLİK”

Öz, ilçeler arası duble yol sorunu hakkında soru önergesinde şu ifadelere de yer verdi: “Çanakkale ilçeler arası sadece Çan-Biga yolu tamamlanmış olup, Çan – Çanakkale, Çan – Yenice, Çan – Bayramiç, Bayramiç – Ezine arası duble yol çalışması ne yazık ki başlamamıştır.Büyüyen Çanakkale’mizde sanayi, tarım ve süt ürünlerinin nakliyesi, ulaşım zorlukları nedeniyle aksamakta ve üreticimize zarar olarak yansımaktadır.

Tarım, tarih ve turizm şehri olan Çanakkale’mizi çevreleyen yollar kadar ilçeler arası yollarında duble yol olması elzem gerekliliktedir ve sanayi, tarım ve turizm ekonomisinde önemli bir ilerleme kaydedilecektir.

Haber Merkezi

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com