Göçmene kentliye ücretsiz duş hizmeti

2014 yılından beri Troya Caddesi’nde hizmet veren Duş ve Çamaşır Merkezini başta engelliler, yaşlılar ve öğrenciler olmak üzere Suriyeli ve  Afgan vatandaşlar da kullanıyor.

Duş ve Çamaşır Merkezi, 2014 yılında hizmete girdikten sonra ara vermeden çalışmaya devam etti.  Çamaşır yıkama, kurutma ve duş hizmeti veren Merkez sadece öğrenci, yaşlı ve engellilerin kullandığı bir yer değil. Aynı zamanda göçmen vatandaşlar da bu merkezden hizmet alıyor.

592 KİŞİYE HİZMET VERİLDİ

Merkezden 2017 yılı boyunca çamaşır yıkama hizmetinden 396 vatandaş faydalanırken, duş hizmetinden de 196 vatandaş faydalandı. Evlerinde çamaşır makinesi ya da duş almak için sıcak suyu olmayan vatandaşların, merkeze ilk girişin ardından nüfus kayıt örneği, gelir belgesi, adres beyanı ve öğrenciler için de öğrenci belgesini teslim etmesi gerekiyor.

Görevli  Saadet Başaran; “Deterjan, şampuan ve sabun gibi gerekli malzemeleri de biz sağlıyoruz. 5 çamaşır makinesi 4 kurutma makinesi ile hizmet veriyoruz. Kadınlar ve erkekler için  ayrı katlarda duş kabinlerimiz de bulunuyor. Daha çok ihtiyaç sahibi vatandaşa ulaşmak istiyoruz. Merkezimizi eskiden sadece öğrenci, engelli, yaşlı ve ihtiyaç sahibi insanlar kullanıyordu. Şimdi göçmenlere de hizmet veriyoruz. Afgan, Suriyeli aileler var. Hem kıyafetleri yıkanıyor hem de duş alıyorlar.” dedi.

Merkezin ücretsiz olarak verilen hizmetlerinden hafta içi her gün ve Cumartesi günleri 09:00- 18:00 saatleri arasında yararlanılabilir.

Dilek AkşenBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com