“Eğitim milli olmaktan çıktı”

Dün akşam saatlerinde Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu üyeleri, CHP İl Başkanlığına ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ve Eğitim İş Çanakkale Şube Başkanı Ahmet Mantaş, karne günü arifesinde eğitim değerlendirmesinde bulundu.

Eğitim İş Çanakkale Şube Yönetim Kurulu üyeleri dün akşam saatlerinde CHP İl Başkanlığına ziyarette bulundular. Gerçekleşen ziyarette İl Başkanı İsmet Güneşhan ziyaret için Eğitim İş üyelerine teşekkürlerini iletti. Eğitim İş Şube Başkanı Ahmet Mantaş ve Güneşhan eğitime dair değerlendirmelerde bulundular. Karne günü arifesinde öğrencilere ufak tavsiye vermeyi de ihmal etmediler.

“EĞİTİM MİLLİ OLMAKTAN ÇIKTI”

CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan ziyarette, “Ziyaret için kendilerine teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki zorlu süreçte CHP sivil toplum örgütleri ile daha sıkı ilişkiler  içerisinde ülke sorunlarının çözümü konusunda daha sıkı ilişkiler içerisinde olacaktır. Özellikle bu dönemde memleket yörüngesinden çıktı. Sağa, sola savrulan bir ülke konumuna geldik. Demokratik parlamenter sistem tamamen rafa kaldırıldı ve işlevsiz hale geldi. Her alanda tek adam yönetimi kendini hissettiriyor. Buna dur denilmezse sonucunda diktatörlüğe uzanan bir yol olacaktır. Yapılacak olan yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde her kesimler birlikte olacağız. Referandumdaki Hayır bloğu ile ülkemizi tekrar hak ettiği yere getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Türkiye’de iki bakanlığın önünde milli ibaresi vardır. Maalesef eğitimimiz milli olmaktan çıktı. Oysa ülkenin milli eğitim politikası olması gereklidir. Eskiden bu sistem milli olarak ilerleyebiliyordu. Şimdi tek adamın iki dudağı arasına kaldı. Eğitimde hiç bir siyasi partinin politikası olamaz, eğitim milli olmalıdır.

“ÖĞRENCİLER TATİLLDE BOL BOL DİNLENSİNLER”

Öğrenci kardeşlerimize ara dönem içerisinde dinlenmelerini ve iyi bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum. Bol bol kitap okusunlar. Öğrenciler gezsinler, tozsunlar, sokaklarda oyun oynasınlar. Bu yapıdan öğretmenlerimizde öğrencilerimizde memnun değiller. Ama çoğu insan seslerini yükseltemiyor. Sınırlı sayıda sendika üyeleri bu sisteme biraz baş kaldırabiliyorlar.” dedi.

“EĞİTİM KÖR TOPAL İDARE EDİLİYOR”

Eğitim İş Şube Başkanı Ahmet Mantaş ise CHP İl başkanlığı ziyaretinde eğitim üzerine değerlendirmelerde bulundu. Eğitimin “kör topal idare edildiğini” vurguladı. Mantaş, “18 milyondan fazla öğrenci yarın itibariyle birinci dönem eğitimlerini tamamlayıp ara tatile girecekler. Eğitim sistemi Türkiye’de allak bullak duruma geldi. Kimse bu sistemden bir başarı beklemesin.  Öğretmenler odasının sesi dinlenmeden, bileşenlerin ve taraf olanlara kulak verilmeden, tepeden inme yaptıkları değişimlerle eğitimi kör topla götürmeye çalışıyorlar. Buradan başarı çıkmaz. Bir kaos sarmalı içerisinde eğitim kör topal götürülmeye çalışılıyor.

“ÇANAKKALE’DE ÖĞRETMENLER CANLA BAŞLA ÇABA GÖSTERİYORLAR”

Çanakkale üzerine konuşursak öğretmenler çok çalışıyorlar. Öğretmenler canla başla çaba gösteriyorlar. Ama tepeden inme kararlarla eğitim sistemi sürekli değiştiği için bir taraf hep sakat kalıyor. Eğitim İş olarak bilimsel, laik eğitim mücadelesini sürdüreceğiz. Eğitim ciddi anlamda gerilemiş bir durumda. Genelde ve yerelde tarikatlar ve cemaatler okulları sarmış durumdadır. Eğitim İş olarak bunun mücadelesini vereceğiz” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com