Kocasakal, CHP Genel Başkan adaylığını açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi’nde kurultaya birkaç hafta kala adaylık açıklaması yapan İstanbul Barosu eski Başkanı Prof. Ümit Kocasakal, Genel Başkan adaylığını açıkladı.

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ ÇANAKKALE’DİR”

Kocasakal, sert söylemlerle yaptığı adaylık açıklamasıyla CHP tabanında heyecan uyandırdı. Kocasakal, açıklamasında “Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale’dir, Conkbayırı’dır, Anafartalardır.” diyerek antiemperyalist ve halkçı olduğunu vurguladı. 2016 Ekim ayında bir canlı yayına katılmak üzere kentimize gelen Kocasakal, Çanakkale Barosu’nda gazetemize açıklama yapmış ve devrin siyasetçilik devri olmadığını belirtmişti. CHP’nin bir baba ocağı olduğunu kaydeden Kocasakal, “Ülkenin şuanda CHP’ye yani kurucu partiye 1923’ten daha fazla ihtiyacı var” diye konuşmuştu.

CHP’nin 3- 4 Şubat tarihinde yapılacak 36. olağan kurultayında genel başkanlık için İstanbul Barosu eski Başkanı Prof. Ümit Kocasakal, adaylık açıklaması yapacağını duyurmuştu. Kocasakal’ın Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına, Genel Başkan adayı olarak çıkacağı konuşuluyordu. Kocasakal, şu saatlerde Taksim’deki bir otelde adaylık açıklaması yaptı.

Canlı yayını sozcu.com.tr’den aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz…

http://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/son-dakika-umit-kocasakaldan-adaylik-aciklamasi-2177245/Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com