İYİ Parti’de üye kayıtları başladı

Ekim 2017’de Meral Akşener tarafından kurulan İyi Parti’de üyelik süreci başladı. Çanakkale’de de parti sempatizanları, dün Nusret Kutlu İşhanı’nda bulunan merkez ilçe binasında bir araya gelerek üye kaydı yaptırdı.

“İYİ Parti Türkiye’ye iyi gelecek” sloganı ile yola çıkan partide dün üyelik işlemleri başladı.  Partinin Nusret Kutlu İş Merkezinde bir araya gelen partililer üyelik işlemlerini başlattılar. Partinin Çanakkale İl Başkanı İrfan Dehmen ve Merkez İlçe Başkanı İsmet Balkan açıklamalar da bulundu.

“İKTİDAR ALTERNATİFİ BİR PARTİYİZ”

İl Başkanı İrfan Dehmen; “Bildiğiniz gibi Çanakkale İyi Parti teşkilatlanma çalışmaları hızla devam ediyor. Ekim ayının sonunda başlayan çalışanlarımızı belli sayıda ilçeye ulaştı. Henüz teşkilatlanma çalışmasını bitirmediğimi birkaç tane ilçemiz kaldı. İl yönetimimiz, Merkez İlçe Teşkilatımız, Biga, Çan, Yenice, Lapseki, Gökçeada, Eceabat şu ana kadar tamamlanan ilçelerimiz. Merkez İlçe Başkanlığımız, binasını da hizmete soktu. Bugün itibari ile de üye kayıtlarına başlıyor. İyi Parti büyük hedefleri olan bir parti… İktidar alternatifi olan bir parti olarak kurulduk. Çanakkale’de de halkımızın çok büyük bir ilgisi ve teveccühü ile karşı karşıyayız. Bundan dolayı da son derece büyük memnuniyet duyuyoruz.

Kurumları arsında şu ana kadar kurula teşkilat yapısında çok büyük bir uyum içerisinde çalışan bir partiyiz. Toplumun her kesimini kucaklayan bir siyasi yelpazeye sahip bir parti. Bizi hedefimiz Türkiye’nin iyi insanlarını, mevcut siyasi baskılara rağmen Türkiye’nin cesur insanlarını bir araya getirip, Türkiye’de siyasete yeni bir soluk katmaktı. Siyasetin tıkanmışlığına çözüm olmaktı. İnsanların, ‘iyi de kime vereceğiz’ sorusuna en iyi cevap olarak kurulduk. Sayın Genel Başkanımız Merak hanımın önderliğinde Türkiye’nin yeni iktidar partisini kurduk teşkilat çalışmalarımıza da hızla devam ediyoruz. Bugün Merkez İlçe Başkanımızı davet üzerine buradayız. Üyelik kayıtlarımız başlıyor. Hedefimiz 5 milyon üye. Bununda ilk adımını bugün Çanakkale’de Merkez ilçe binamızda başkanımızın önderliğinde atıyoruz” açıklamalarında bulundu.

“ÇANAKKALE’DE SİYASET TIKANMIŞTI”

Merkez İlçe Başkanı İsmet Balkan; “Bugün önemli bir gün. Çanakkale’de gerçekten siyaset tıkanmıştı. Bu siyasetin tıkanıklığını İyi Parti giderecek. İnsanlar kötünün iyisini tercih etmek zorunda kaldıklarını ifade ediyorlardı. Şimdi artık kelimenin anlamı ile İyi Parti geldi. İyi Parti ile hem Çanakkale iyi olacak, hem de Türkiye iyi olacak. Bizde Merkez İlçe Başkanlığı olarak İl Başkanlığımızdan görevimiz tebliğ edildikten sonra çalışmalarımızı hızla sürdürdük. Yönetim Kurulu toplantılarımızı yaptık Gerçekten ok iyi bir teveccüh olduğunu da gördük. Yönetim Kurulumuzda 60 kişilik bir yönetim Kurulu kurucu üyemiz var. Her bir toplantılımızda 60 kişi katıldı. Daha sonra fiziki altlarımızın pek uygun olmadığını gördük. Bundan dolayı ikiye bölmek zorunda kaldık. Komitelerimizi başlattık. Bundan sonraki basın toplantılarımızda çok iyi bir örgütlenme çabası ile karşınıza çıkacağız.”

“ÇANAKKALE’DE İYİ’LERİN BİRİNCİ PARTİ OLMASI GEREKİYOR”

“Çanakkale’de, beldeler olmak üzere 54 köyüne kadar bütün her yerinde sokaklarına kadar teşkilatlanmamızı hazırladık. Şu ana kadar da yüzde 30’unu tamamlamış durumdayız İleri ki günlerde yine sizlere bu konular hakkında bilgiler aktaracağız Büyük organizasyonlar yapacağız. Türkiye’nin yeni iktidara ihtiyacı var. Çanakkale’nin yeni idarecilere ihtiyacı var. Bizler bunun için alt yapımızı önce tamamlayacağız. Ardından da Çanakkale’yi siyasi konjonktürde İYİ Parti birinci parti olacak. Bunu daha öncede birçok sefer telaffuz ediyordum ama ne mutlu bana ki Başkanım Genel Merkezimiz tarafından İl Başkanı olarak atandığında bir araya geldiğimizde ben aklımdan geçeni okumuşçasına birinci parti olalım dedi. Gerçekten de Çanakkale’de iyilerin artık lider olması, birinci parti olması gerekiyor. Bizde çalışmalarımız ile bunu ortaya koyacağız. Arkasından da yerel seçimlerde İyi Parti Çanakkale’de birinci parti olacak. Birinciliğe giden yolunda en önemli başlangıcı üye kayıtları. Genel Merkezimiz nezdinde, olsun, Devlet nezdinde olsun dün itibari ile bütün işlemlerimizi tamamladık. Üye forumlarımızı aldık ve bugün hayırlısı ile üye kayıtlarımıza başlıyoruz” dedi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com