İstanbul’da Troya rüzgarı

Troya’nın UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine girişinin 20. yılı vesilesiyle Anadolu Ateşi Dans Topluluğu tarafından “Troya Müzikali” sergilendi.

Çanakkale Valiliği’nden edinilen bilgiye göre, İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda sergilenen Troya Müzikali öncesinde Çanakkale ve 2018 Troya Yılıyla ilgili görseller ve tanıtım yapıldı. Anadolu’nun binlerce yıllık kültürel tarihini, her yöreden derlenmiş yüzlerce halk dansı figürü ve halk müziğini harmanlayarak yansıtan Anadolu Ateşinin Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, İstanbul Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda sergilenen Troya Müzikali öncesinde bir konuşma yaptı.

Mustafa Erdoğan, Troya Yılına özel yenilenen versiyonu ile seyircinin karşısına çıktıklarını dile getirdi. Başta Oktay Keresteci olmak üzere topluluğun eğitmen kadrosunu tanıtarak konuşmasına devam eden  Mustafa Erdoğan, Vali Orhan Tavlı ile Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili TBMM Kültür Varlıklarını Koruma ve Kazandırma Komisyonu Üyesi  Ayhan Gider’e teşekkür ederek gösteriyi başlattı.

“İlk Dans Öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’e Saygı” söylemi ile başlayan Troya Müzikali,  200’den fazla dansçı, 2000 kostüm ve dev prodüksiyon ile izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com