En başarılı 4 yelkenci İÇDAŞ’tan

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) 2016-2017 yıllarının başarılı sporcularını seçti. İÇDAŞ Spor Kulübü’nün 4 sporcusu “en başarılı yelkenci” ödülünü aldı.

İÇDAŞ’ın haber bültenine göre; TYF’nin her yıl düzenli olarak “yılın başarılı sporcuları” değerlendirmesi yaparak ödüllendiriyor. Bu kez iki yılı birlikte ele alarak değerlendiren TYF, 2016-2107 yıllarının başarılı sporcuları için ödül töreni düzenledi.

Yelkende 2016 ve 2017 yıllarının en başarılı sporcuları, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Olimpiyat Evi’nde düzenlenen törenle ödüllerine kavuştu. İÇDAŞ Spor Kulübü’nde Buket Aslan, M.Berkay Okumuş, Miray Şakı, Tuğçe Sezer Akyıldız yelkende 2016-2017 yıllarının en başarılı  sporcuları olarak ödüllendirildi. Türkiye’yi milli yarışmalarda da temsil eden İÇDAŞ Spor’un başarılı yelkencileri ödüllerini alarak yılın başarılı sporcuları anı fotoğrafında yerlerini aldılar.

Türkiye’de hızla yaygınlaşan olimpik  spor dallarından yelkende 2016-2017 yıllarının en başarılı  onlarca sporcunun ve yelken sporuna destek veren kurum ve kuruluşların bir araya geldiği törende Optimist, Laser, Finn, 420, 470, Rüzgar Sörfü, Uçurtma Sörfü, Dragon ve Yat sınıflarında ödüller sahiplerini buldu.

Ödül töreninde konuşan Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, sporcuları başarılarından dolayı tebrik etti. Yelken sporunun gelişmesi için çabalarının devam edeceğini ifade eden Başkan Akdurak, “Yoğun eğitim hayatınızın yanı sıra  bu spora gönül verdiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum. Hepiniz, başarının bir bütün olduğunun birer kanıtısınız. Yarınımız olan sizlere daha iyi bir gelecek sağlamak üzere yoğun mesai harcayan  yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum.  Sevgili sporcular, Ülkeniz ve yelken sporumuz için desteklerinizin sürmesini diliyorum ve bekliyorum” dedi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com