“Ayrılık”a yoğun ilgi”

Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın oyunculuğuyla “Ayrılık” tiyatro oyunu, Çanakkale’de izleyicisiyle buluşmaya hazırlanırken vatandaşlar, dün öğle saatlerinde Çanakkale Belediyesi’nden ücretsiz dağıtılan biletlere yoğun ilgi gösterdi.

Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın oyunculuğuyla “Ayrılık” tiyatro oyunu, Çanakkale’de izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği biletler, dün öğle saatlerinde dağıtılmaya başlar başlamaz tükendi. Biletler, belediye ile eş zamanlı olarak Yazar ve Sanatçı Evi,  Çanakkale Seramik Müzesi gibi yerlerden dağıtıldı. Oyun, 22 Ocak Pazartesi günü İÇDAŞ Kongre Merkezi’nde saat 20.00’de sahnelenecek. 18.30-19.30 saatleri arasında ise belediye tarafından ücretsiz servis kaldırılacak.
“Ayrılık”, Behiç Ak’ın bir yıl önce ayrılmış bir çiftin bir yıl aradan sonra bir araya gelmesiyle giriştikleri evlilik ve ayrılık süreçlerinin ironik ve gülmeceyle yüklü bir sorgulamasını anlatıyor.

Oyuna yapılan yorumlarda ise şu cümleler yer alıyor: “Prof Dr. Semih Çelenk’in rejisiyle, ‘Ayrılık’ ikili hayata ilişkin, budalalıklarımıza, sevimliliklerimize ilişkin eğlenceli ve sıcak bir güldürü. Her anı birilerinin hayatında yaşadığı anlarla örtüşüveriyor. Sahnedeki insan/insanlar bize bir anda çok tanıdık geliveriyor. Ama sonra biz bu hataları hiç yapmamışız, yapmazmışız gibi oluyor. Onların budalalıklarına, şaşkınlıklarına gülüyoruz.”

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com