SGK müdürü öğrencilere kitap okudu

Çanakkale SGK İl Müdürü Basri Tümsek, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileriyle birlikte kitap okudu.
Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 5. sınıf öğrencilerini Çanakkale SGK İl Müdürlüğü hizmet binasında ağırlayan İl Müdürü Tümsek, öğrencilerin gelecekte ulaşmak istedikleri hedefler ve kitap okumanın önemi üzerine sohbet etti. Öğrencilerle konuşan Tümsek; “Sevgili öğrenciler kitaplar hayatımızın vazgeçilmez parçalarıdır. Devletimiz çok güzel imkanlar sunmaktadır, Okullarımız ve eğitim koşullarımız çok güzel. Hedeflerimize ulaşmak için çaba sarf etmeliyiz. Her mesleğin ardında bir başarı hikayesi bulunmaktadır. Sizler ülkemizin şimdiki çocukları, yarınlarımızın gençleri, kısacası geleceğimizsiniz.” dedi.

Sonrasında minik öğrenciler kurum personeli ile kaynaşarak, kitap okuma etkinliğini birlikte gerçekleştirdiler. Kitap okuma etkinliğinin sona ermesinin ardından Sosyal Güvenlik’in işleyişi hakkında bilgilendirme yapan Tümsek, minik öğrencilere Güven ile Güvenli Sigortalılık kitabı hediye etti. “Geleceğimiz İçin Sosyal Güvenliğimize Sahip Çıkmalıyız” diyen Tümsek ziyarette, sosyal güvenlik kavramının önemi, sigortalılık bilinci, sigortasız çalışmanın doğuracağı sonuçları minik öğrencilerin anlayacağı dilde aktardı.

Ziyarete katılan okul müdürü Özlem Coşkun, duydukları memnuniyeti dile getirdi ve geleceğimiz olan çocuklar için iyi bir bilgilendirme ve etkinlik oldu diyerek teşekkür etti.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.