Cevatpaşa Muhtarlığı’nda Mobil Devrim

Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu, yeni hizmete sokulan ve muhtarlıkları teknoloji ile buluşturan uygulama hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu, muhtarlık binasında basın mensupları ile bir araya gelerek yeni hizmete sokulan ve muhtarlıkları teknoloji ile buluşturan uygulama hakkında açıklama yaptı. Bu akıllı telefon uygulaması ile vatandaşlar tebligat sorgulaması yapabilecek, muhtarlık etkinlikleri ile ilgili bilgi alabilecek, şikayet ve öneri kısmından tespit ve mesajlarını direk muhtarlığa iletebilecek, muhtarlıkları proje ortağı haline getirebilecek,  mahallenin tesisleri, işletmeleri, kültürel mekanlarını öğrenebilecekler.

Uygulamanın en önemli amacı olarak muhtarlıklara bırakılan tebligatlardan vatandaşın direk haberdar olması… Muhtar Kızoğlu yaptığı açıklamada; “Uygulamanın en önemli amacı şu; Mevcut durumda muhtarlıklara bırakılan tebli̇gatlar, muhatabına 1959 yılından kalma tebli̇gat kanununa göre tebliğ edilmiş sayılıyor. Vatandaşın çeşi̇tli̇ sebeplerle haberdar olamadığı tebli̇gatlar muhtarlıklarda üç ay süre i̇le bekletilip sonrasında i̇mha edi̇li̇yor. Bu durum örnek vermek gerekirse trafik cezalarında erken ödeme i̇ndi̇ri̇mi̇nden yararlanılamamasına, mahkeme i̇ti̇raz süreleri̇ni̇n kaçırılmasına, icra ve ödeme emirleri̇ konularında mağduriyetlere yol  açıyor. Uygulamamız i̇le bu mağduriyetler ortadan kalkacak ve vatandaş di̇ledi̇ği̇ yerden tebligatı var mı yok mu kontrol edebilecek. Muhtarlığımız adına yaptırdığımız cevatpasamuhtarliği.com internet si̇tesi̇ veya androi̇d markette (playstore) yayında olan cevatpaşa muhtarlığı (cm) uygulaması i̇le si̇stemden faydalanabi̇lecekler. Ayrıca mai̇l si̇stemi̇ne kayıt olan vatandaşlarımızı tebli̇gatın si̇steme gi̇ri̇şi̇yle bi̇rli̇kte e-posta yoluyla bi̇lgi̇lendi̇rebi̇leceği̇z. Mobi̇l uygulamamız şu an i̇çi̇n andi̇roi̇d i̇şletim si̇stemi̇ kullanan telefonlar i̇çi̇n androi̇d marketten (playstore)  ücretsi̇z i̇ndi̇ri̇lerek kullanılmakta, yakın bi̇r gelecekte i̇os kullanıcıları i̇çi̇n de bi̇r uygulama geli̇şti̇rmek üzere çalışmalarımız sürmekte.Uygulamayı mahallemi̇z i̇le sınırlamayarak Çanakkale ve hatta Türki̇ye  genelinde tüm muhtarlarımıza talep etmeleri̇ hali̇nde kurabi̇leceği̇mi̇zi̇ ve 81 Mi̇lyon vatandaşımızın kullanımına sunabi̇leceği̇mi̇zi̇ aracılığınız i̇le i̇lan edi̇yorum.” dedi.

Dilek Akşen

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com