Tarihi çöplük

Namık Kemal Mahallesi Hacıoğlu Sokak üzerinde yer alan eski tarihi bina çöplük oldu. İki katlı binanın içerisi türlü çöplerle dolarken, ortaya tarihi bir çöplük çıktı.

Çanakkale’nin eski semtlerinden olan Namık Kemal Mahallesi üzerinde bulunan binalar kentsel dönüşüme uğrarken bir kısmı da kaderine terk edildi. Mahalle’nin Hacıoğlu Sokak’ı üzerinde yer alan iki katlı tarihi bina önce geçtiğimiz günlerde meydana gelen 4.0’lık depremde hasar gördü. Hasar gören bina Belediye tarafından önce incelendi. Daha sonra binadan sokağa parça yada taş düşmemesi açısından platform yapıldı. Metal olarak yapılan platform binadan sokağa parça düşmesini engellerken binanın dokusunu da oldukça bozdu.

Dün aynı binada objektiflere yansıyan görüntüye göre de tarihi bina çöplük oldu. Sokağın başında ve sonunda çöp konteynırları yer almasına rağmen çöplerin binanın içine atılması tepki çekti. Binanın içine girildiğinde karşılaşılan manzara iğreti etti. Atılan çöpler arasında evsel atıklardan, cam şişelere, kolilerden kartonlara kadar bir çok atık çöp görmek mümkün.

Vatandaş çöp sorunu yaşanan kentte tarihi değerlerin ve kültürel evlerin bu şekilde kullanılamaz halde olmasına tepki gösterirken, tarihi binanın çöp dolmasına da pes dedi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com