Sınavların Kazananı: Kantinciler

Kente bu hafta sonu yoğun bir sınav hareketliliği hakimdi. Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönem Sonu Sınavları dolayısıyla binlerce kentli, ÇOMÜ Terzioğlu kampüsüne akın etti. Sınavların koşulsuz tek kazananı ise fakültelerdeki kantinciler oldu.

13-14 Ocak 2018 tarihlerinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi(ÇOMÜ) koordinatörlüğünde yapılan sınavlara hafta sonu kentliler ve ÇOMÜ öğrenciler akın etti. Adaylar, iki gün boyunca sabah ve öğle olmak üzere dört farklı oturumda sınavlara girdi.

OTOBÜS SAATLERİ DÜZENSİZ

Hafta sonu ek seferlerin yapılacağını resmi internet sitesinden duyurarak takdir toplayan Çanakkale Belediyesi Ulaşım Müdürlüğü tarafından otobüs saatleri ayarlanamaması vatandaşı mağdur etti. Çok sayıda Ç3 seferi konulması nedeniyle kampüse gidişlerde ciddi zaman kaybeden öğrenciler, direk sefer yapan bazı otobüslerden de kampüse çıkmadığı gerekçesiyle sınav öncesi indirildi. Sefer sayıları artırıldığı söylenmesine rağmen saatlerinin iyi ayarlanamaması dolayısıyla her defasında duraklara art arda gelen otobüsler, farklı sayıda ders aldıkları gerekçesiyle farklı zamanlarda durağa gelen öğrencileri soğuk havada uzun süre bekletti. Kentin temel ulaşım problemleri arasında yer alan otobüs saatlerinin düzensizliği veya düzene uyulmaması, sınav giriş ve çıkışlarında kentliyi mağdur etti.

SINAVLAR KANTİNCİLERE YARIYOR

Öğrenci, işçi, memur her kesimden binlerce vatandaş, bu hafta sonunu dondurucu soğuğa rağmen final sınavı heyecanıyla geçirdi. Finallerden kaçta kaçı geçer, kalanlar seneye nasıl hazırlanır yakın zamanda açıklanacak sonuçlar ile belli olacak ancak sınav dönemlerinin koşulsuz tek bir kazananı olduğu biliniyor. KANTİNCİLER… ÖSYM ve Açıköğretim sınavlarının FETÖ mağduru öğrencileri, her defasında sınav salonuna alınmayan eşyalarını okul kantinlerine teslim etmek zorunda kalıyor. 2 TL veya 3 TL karşılığında isim verilerek teslim edilen eşyalar, sınav sonuna kadar kantinlere emanet ediliyor. Bazı öğrenciler, en azından eşyalarını cüzi bir miktar ile emanet edebilecekleri kantinlerin hafta sonu açık olmalarından memnun olduğunu belirtirken pek çok öğrenci ise sınavları organize edenlerin bunu düşünmemelerine ve eşyalarını emanet edebilecekleri ücretsiz bir sistemin hazırlanmamasına tepkili…

SONUÇLAR 15 GÜN İÇİNDE AÇIKLANACAK

AÖF soruları ve cevaplarına bir hafta içerisinde, sisteme öğrenci girişi yapılarak ‘Anadolum e-Kampüs’ üzerinden ulaşılabilecek. Sınav sonuçları, 15 gün içerisinde sisteme öğrenci girişi yaparak sorgulanabilecek. İtiraz süresi ise sonuçların ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü olarak bildirildi.

Eylem Gözeldere

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com