GMKA’dan 2018 Mali Destek Programı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı kapsamında “Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi” başlıklı Mali Destek Programı hakkında, Çanakkale İl Özel İdaresi binasında açılış toplantısı gerçekleştirildi.

GMKA’nın haberi bültenine göre; toplantıya Çanakkale Vali Yardımcısı Tahir Şahin’in yanı sıra il müdürlükleri, meslek eğitimi veren kurumlar, meslek kuruluşları temsilcileri, ceza infaz kurumları da katılım sağladı. Genel Sekreter Vekili Dr. Kasım Özek’in açılış konuşmasının akabinde, Program Yönetimi Birimi Başkanı Abdullah Güç tarafından 2018 Yılı Proje Teklif Çağrısı olan Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı’nın tanıtımı gerçekleştirildi.

“500 PROJEYLE 50 MİLYON TL KAYNAK KULLANILDI”

Açılış konuşmasında GMKA’nın Güney Marmara Bölgesi’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüttüğünden bahseden Özek, “Ajans, Bölgenin yatırım ortamının iyileştirilmesi, bölgesel planlama çalışmaları ve ihtiyaç duyulan alanlarda gerektiğinde mali ve teknik desteklerle bölgesinde yol açıcı bir rol üstlenmeyi görev edinmiştir. Bu doğrultuda, bu güne kadar, rakamlarla konuşmak gerekirse 11 Mali Destek Programı uygulamış, bu Mali Destek Programlarında 305 projenin desteklenmesini sağlamış ve diğer Teknik Destek ve Doğrudan Faaliyet Desteği diye tanımladığımız destek programları ile yaklaşık 500 projenin yürümesine vesile olarak 50 milyon TL kaynak kullanmıştır. Proje sahiplerinin kendi eş finansmanları da dikkate alındığında 110 milyon TL kaynak harekete geçirilerek bölgede büyük bir sinerji ortaya çıkarılabilmiştir.” diye konuştu.

Açılış konuşmasının ardından Mali Destek Programının genel hatları ile tanıtım sunumu gerçekleştirildi. Sunumda mali destek programının genel hatları, başvuru şartları, uygun başvuru sahipleri, örnek proje konuları hakkında bilgi verildi. Potansiyel başvuru sahiplerinin GMKA web sayfası www.gmka.gov.tr’de başvuru için gerekli bilgileri bulabilecekleri belirtildi. Toplantı, soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.