Bigalı miniklerden ilk konser

Biga Belediyesi’nce kurulan Mutlu Biga minikler ve çocuklar koroları, ilk konserlerini Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiler.

21 Ekim 2017 tarihinde kurulan korolar, çalışmalarını uzman eğitmen ekibi eşliğinde Atatürk Kültür Merkezi’nde sürdürüyorlar. Minikler grubu 5-8 yaş arası çocuklardan oluşurken, çocuklar grubu ise 8-14 yaş grubu çocuklardan meydana geliyor. Minikler grubu Cumartesi günleri saat 15:00’te, çocuklar grubu ise yine Cumartesi günleri saat 16:30’da çalışmak için toplanıyorlar. Piyano, keman, flüt eşliğinde şarkı söyleyen çocuklar çok seslilik bilincini küçük yaşta koro sayesinde ediniyorlar. İlk konserini geçtiğimiz Cumartesi günü veren korolar, ilk sezonunda birçok konser ve festivalde yer almaya hazırlanıyor ve yeni seslerini bekliyor.

Birbirinden güzel eserleri seslendiren korolara teşekkür eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, koro üyelerine hitaben; “Mutlu Biga Minikler ve Çocuklar korolarımızın verdiği konserde geleceğe umutla bakmamızı sağlayan minik bedenler, kocaman yürekler ve harika sesler dinledik. Sizlerden çok şey bekliyoruz. Aydınlık yarınların mutlu insanları olmanız için bizler çok çalışıyoruz. Sizler de ne kadar kıymetli olduğunuzu bilerek çalışınız. İyi ki varsınız çocuklar!” ifadelerini kullandı.

İlk konser anısına Başkan Işık ile birlikte pasta kesen çocuklar ve minikler ardından hatıra fotoğrafında yer aldılar.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com