Veterinerler Çanakkale’de Buluştu

Çanakkale Veteriner Hekimler Odası Başkanı Burhan Bağcı, hafta sonu Truva Otel’de yaptıkları toplantıda; Bursa, Eskişehir, Trakya ve Balıkesir Veteriner Hekimler Oda Başkanları’nı ağırlayarak meslek sorunlarını konuştu.

Çanakkale Veteriner Hekimler Odası dışında dört ilin daha katıldığı Veteriner Hekimler Odası toplantısı Çanakkale Truva Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya; Bursa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sinan Sağlam, Balıkesir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yetkin, Trakya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Erdem İlgü, Eskişehir Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet Kızılinler katıldı. Oda başkanlarının yanı sıra, yapılan toplantıya, il ve ilçelerden veterinerler de katıldı.

“ÇANAKKALE’DE YAPILACAK ÇALIŞMA ANKARA’YA RAPOR EDİLECEK”
Toplantıda konuşma yapan Çanakkale Veterinerler Odası Başkanı Burhan Bağcı, toplantı içeriğini ve sonrasında yapılabilecekleri anlatarak şöyle dedi: “Komşu il başkanlarımız da bizi onore ettiler. Bütün mesleklerde olduğu gibi veterinerlikte de ana ve acil olarak çözülmesi gereken sorunlar nelerdir ve bunlara çözüm yolları nelerdir? Basında da duyulduğu gibi et ithalatı ve canlı hayvan ithalatı revaçta. Ülkemiz hayvancılığı ne tarafa doğru gidiyor. İyi mi kötü mü? Bunları tartışmak istiyoruz. Bölgelerde yaşanan gerek hayvancılığın sorunları gerek meslektaşların sorunlarını masaya yatırıp bu konuda çözüm yolları aramaya çalışıyoruz. Bölgemizde yapılacak çalışma Ankara’daki merkez konseyimize bir rapor olarak iletilecek. Konsey yetkililerimiz ile görüştük ve bakanlıkta diğer kurumlarla hangi konular ilişkili ise çözüm raporu şeklinde sunulacaktır. İnşallah buradan çıkan sonuçlar gerek Türk hayvancılığı için gerek Türk veterinerleri için insanımızın daha sağlıklı gıdaya nasıl ulaşacağı konusunda çözüm yolları bulunacağını umuyoruz.”

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com