Sıradan Bir Gün Hezeyanı – Moda Rüzgarı

Kentin rengi gri, keyifler kaçtı. Sıradan günler üst üste yığıldı. Ruh halimiz ne giydiğimizi her zamanki gibi yansıtıyor. Yansıtmadığı bir dönem olmamıştır zaten. Bu yazımda modaya el atıyorum. Şehrin yerlerde sürünen giyim zevkini kah eleştirip kah yerden yere vurduğum, 2018 sokak modasına damgasını vuracak bu yazımı okumaya devam ederek okuyabilirsiniz.

Karlar İçinde Beyaz Tavşan

Kentin rengi gri dedik ya. Bu sabah kentin rengi kadar gri bir kaldırımda, gri takım elbise giyerek kamufle olduğunu düşünen bir kent sakinine denk geldim. Aklıma hemen bir film sahnesi geldi. Filmde psikoloğa giden küçük çocuk çizimini psikologa uzatır. Psikolog “Evladım dalga mı geçiyorsun bu kağıt boş” der. Çocuk “karlar içinde beyaz tavşan çizdim” minvalinde dayaklık bir laf eder. 2018’de tavsiyem şudur; doğa yürüyüşüne giderken yeşil giymeyin, denize girerken mavi giymeyin, gece dışarı giderken siyah giymeyin, kaldırımda yürüyeceğiniz zaman gri giyinmeyin! Birisi görmez, çarpabilir.

 

IQ’üm Yerlerde Beresi

Bankalar Caddesinde şen şakrak yürüyen bir arkadaş grubuna denk geldim. Ütopyadan gelmişlercesine mutluluk vardı yüzlerinde. Nasıl diyim buralı değillerdi sanki… Çok hoşuma gitti. Yüzlerinde sıradan gün somurtkanlığı yoktu. Birazcık incelemeye başladım. Hepsinin kafasında bere vardı. Gelin görün ki bereyi moda gereği o kadar takmamışlar ki kafalarının sadece 4/1’i kapalıydı. Mest oldum.

“Dünya benim kahrımı çeksin! Ben ne çekijem!” ya da “IQ’üm yerlerde” bere modası geçen senede kaldı. 2018 de bereleri düzgünce takın. Saç telinizin ucu dahi gözükmemeli. Moda tanrısını kızdırmayın!

 

“Duyduğum Her Fikir Mantıklı Geliyor” Renkleri

2018 in moda rengi Ultraviyole Mor’u olarak belirlendi. Mosmor geziniz demiyorum ama “etnik renkler” meselesinin biraz tadı kaçtı. Biliyorum o renklerin her biri farklı anlamlar, yaşanmışlıklar, aşklar, mutluluklar barındırıyor. Gelin görün ki bütün şehir böyle gezmeye başlayınca gradyan panelini keşfeden grafik bölümü I. sınıf öğrenci işi kadar göz yakıyor, can acıtıyor. Ayrı yeten; gözlemleyebildiğim kadarıyla -ki gözlem yeteneğimin insanlardan çok fazla ışık yılı uzakta olduğu söylenir- giyiminde etnik renkler skalasının tamamını kullanmaz ise çıplakmış gibi hisseden insanlar genelde duydukları her fikir sonrası “hmmm mantıklı” diyorlar. Bu ne sterillik?

 

 

 



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com