Girişimci kadınlara destek

Yeniceli girişimci kadınlar başarı ile bitirdikleri girişimcilik kursu sonundan, kendi kooperatiflerini kurdu. Yeniceli kadınlar şimdi de kendi el emeği ürünlerinin sergileneceği bir işyeri açtı.

Çanakkale Girişimci İş Kadınları Derneği ‘Dur Yolcu’ projesinin eğitim ile ilgili bölümünde, Yenice Meslek Yüksek Okulu ve Halk Eğitimin katkılarıyla Yeniceli İş Kadınlarından gelen istek doğrultusunda, pazarlama, işletme ve basit İngilizce eğitimi aldılar. 2,5 ay süren eğitim sonunda, Yeniceli Girişimci kadınlar, Yenice Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifini kurdular.
Yeniceli Girişimci İş Kadınları Kooperatifi kurduktan sonra bir işyeri açtılar. İş yerinde, yöresel tatların yanı sıra Yenice’nin el işi ürünleri sergilenerek satışı yapılacak.

DERELİ: “GİRİŞİMCİ KADINLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Çanakkale Girişimci İş Kadınları Derneği (ÇAGİKAD)  Başkanı Günay Bakır  Dereli, Yeniceli kadınlara işyeri malzemesi yardımında bulundu. Kadın girişimcilerin önemine değinen Dereli; “Çanakkale’nin en uzak ilçelerinden biri olan Yenice’de girişimci kadınlarımız için eğitim kursları düzenledik. Kurs sonunda Girişimci Kadınlarımız kendi kooperatiflerini kurdu. Bizler de ÇAGİKAD olarak onlara ofis malzemeleri yardımında bulunuyoruz. Her zaman girişimci kadınlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yeniceli girişimci kadınlar başarı ile bitirdikleri girişimcilik kursu sonundan, kendi kooperatiflerini kurdu. Yeniceli kadınlar şimdi de, kendi el emeği ürünlerinin sergileneceği bir işyeri açtı. ÇAGİKAD’da yeni açılan  işyerine malzeme yardımında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com