Gönülden Gönüle Şarkılar

Bu yıl ÇASEMDER Türk Sanat Müziği Korosunun “GÖNÜLDEN GÖNÜLE ŞARKILAR” Konseri ; ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü işbirliği ile 18 Ocak 2018 Perşembe günü saat 20.00 da İÇDAŞ Kongre Merkezinde gerçekleşecek.

ÇASEMDER Türk Sanat Müziği Korosu perşembe günü saat 20:00’da İÇDAŞ Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Şef Osman ERKAN yönetimdeki konserde koro ve solistler saz sanatçılarının da desteğiyle Türk Sanat Müziği’nin eşsiz parçalarını seslendirerek, Çanakkalelilere unutulmaz bir gece yaşatacak. Koronun yanı sıra solistler de birbirinden güzel eserleri seslendirecekler.

Çanakkale Sağlık Çalışanları ve Emeklileri Derneği (ÇASEMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ülviye Çalıdağ, Derneklerinin Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında faaliyet gösteren Türk Sanat Müziği Korosunun , ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi ve Halk Eğitim Müdürlüğü ve ASO Merkezi iş birliği ile düzenlediği Türk Sanat Müziği Konseri hakkında gazetemize yaptığı açıklamada; derneklerinin, sağlık çalışanlarını ve emeklilerini, sağlık, sosyal hizmetler, eğitim, çevre ve kültür faaliyet alanlarında toplumla iç içe farkındalık yaratmak amacıyla etkiliklerini sürdürdüğünü belirtti.

2017-2018 dönemi Türk Sanat Müziği Korosu çalışmalarını her hafta pazartesi ve çarşamba günleri Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Konferans salonunda 17.30-19.30 saatleri arasında yapıldığını belirten Çalıdağ; “Koro çalışmalarında bestekarlarımız, güftekarlarımız tanıtılmakta ,makam ve usuller hakkında bilgi verilmektedir. Meşk usulü ile şarkılar öğrenilmektedir.Meşk usulü;hocanın şarkıyı notasına uygun olarak söylemesi, koristlerinde bunu tekrar etmesi esasına dayanmaktadır. Koro şefimiz Osman Erkan “Ben nota bilmiyorum” diyerek kişilerin Türk Müziğinden uzak durmalarına gerek olmadığını, koristlerin bir müddet sonra notaları tanımaya başlayacaklarını ifade etmekte olup, bizler bu düşünceden yola çıkarak Türk müziği seven herkesi koromuza bekleriz.Kültür ve sanat kenti Çanakkale’de, kültürel ve sanatsal aktivitelere hız kesmeden devam edeceğiz.Hem etkinliklere katılımlarda hem de sağlıkçı arkadaşlarımızı aramıza üye olarak beklemekteyiz.” dedi.

Çanakkale Belediyesinin destekleriyle konser günü saat 18.45 den itibaren katılımcıların konser yerine ulaşabilmesi için ringli, ücretsiz olarak Cumhuriyet Meydanından otobüs kalkacak.

Sanat ve kültür alanında; Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu ve Tiyatro Topluluklarının bulunduğunu, çalışmalarını sürdürmekte olan koroların yılda iki kez, tiyatro topluluğu da 1 kez dernek üyelerine ve halka gösteri sunuyor. Yapılan bu faaliyetlerde Kurumsal dayanışmaya önem veren derneK, iş birliği ve ortak çalışmalarda bulunuyor.

Haber Merkezi

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com