“Yalnız bırakmadık, bırakmayacağız”

 

Diyanet – Sen Çanakkale Şubesi, adliye önünde basın açıklaması yaparak üyeleri Ramazan Yaman’a sahip çıktılarını vurguladılar.

Diyanet – Sen’in Şube Başkanı Sefahattin Çiloğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bugün burada 15 Temmuz davasındaki tanıklığından dolayı üyemiz arkadaşımız Ramazan Yaman hocamızı yalnız bırakmamak bir olmak beraber olmak ve vatan sevdamızı haykırmak İçin toplandık haklının yanında yer almak ve hakkı güçlü kılmak bizim en önemli görevimizdir. Dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeleri dikkatle izliyoruz. Dünya lideri Türk İslâm dünyasının ümidi Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın mağduriyet davasının tanıklığı bizi onurlandırmaktadır. 15 Temmuz’dan bu yana kardeşimiz, üyemiz dava adına dik duruşunun bedeli olarak çok sıkıntılar çekmiştir. Bu süreçte, biz kendisini hiç yalnız bırakmadık bırakmayacağız. Zaman zaman bu meseleye sahip çıkacak makamlara ulaşmaya çalıştık fakat gerekli tepkiyi görmedik. Kendimizi ifade etmede, anlatmada zorluklar yaşadık ancak yılmadık diklenmeden dik durmayı cümle aleme ders niteliğinde gösterdik gösteriyoruz. Çünkü bazılarının dediği gibi bu durumu bahane ederek görevde suistimale yeltenmedik tevessül etmedik. Son zamanlarda diyanete yapıldığı gibi din görevlisine de itibarsızlaştırma harekatına maruz kaldık. Maalesef bazen etkin isimlerde bizi dinlememe basiretsizliğine düştüler. Bunlar bizi yıldırmadı. Hem görevimize hem davamıza hizmet sevdamızı hiç eksiltmedi aksine daha da şevklenerek arttırdı. Hocamız, Cumhurbaşkanımıza, vatanımıza sahip çıkıp 15 Temmuz darbe nöbetinin ilk meydancısı olunca darbe seviciler köyde itibarsızlaştırma (dedikodu, mobbing, iftira vs) hareketlerine başladılar. Buraya şunu ayrıntılı olarak ekleyelim. Köyde ezanları susturmak için cami ezan cihazları kırdırıldı. Arkadaşımız jandarmaya durumu haber verdi. Bunun akabinde imam kardeşimize soruşturma açıldı. Soruşturma hala devam ediyor. Bunlar bugüne kadar başarılı olamadı bundan sonra da Allah’ın izniyle başarılı olamayacaktır.

Diyanet-Sen’in kuruluş felsefesi; din görevlisine hizmet dine hizmettir. Bu anlayış bizi burada toplayan hak inancımızın tezahürüdür. Sıkıntıları birlikte göğüslediğimizde başarı, Rabbimizin bize lütfu olacaktır.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com