Kız basketçilerin sayısında 8 kat artış

 

 İÇDAŞ Spor Kulübü “Haydi kızlar baskete” sloganıyla, kız çocuklarının basketbol sporuna yönlenmesi için attığı adımı güçlendiriyor. 2013 yılında 20 kız çocuğuyla başlayan basketbol atağında İÇDAŞ Spor Kulübü bu sayıyı 163’e çıkardı.

İÇDAŞ A.Ş.’nin haberine göre, şirket desteğiyle 2004 yılından beri Çanakkale ili genelinde çocukların sportif faaliyetlere kazandırılması için büyük çaba gösteren İÇDAŞ Spor Kulübü, kız çocuklarımızın basketboldaki etkinliğini arttırmak için çalışıyor. 2016 yılı sonlarında spora desteğini daha da arttıran İÇDAŞ A.Ş. yönetimi, kız çocuklarının  sportif başarılarla anılması için ‘bölge bayanlar basketbol hamlesini’ güçlendiriyor.

İçdaş Spor Kulübü Kız Basketbol Alt Yapı Grupları’na her yıl Eylül ayında Biga’daki ilkokullarda 7 yaşındaki kız öğrencilerden seçme yapılarak, basketbola kazandırılıyor. Biga ilçesinde 1 Ekim 2016 tarihinde  20 öğrenciyle başlatılan “Kız Basketbol Alt Yapı Hamlesi”nde 163 kız çocuğumuz basketbola kazandırıldı.

İÇDAŞ Spor Kulübü, 2017-2018 sezonu Çanakkale Basketbol Yerel Kızlar Ligi’nde U11, U12, U13 ve U14 kategorilerindeki müsabakalara 3 antrenör eşliğinde hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıllarda da bir çok kez Çanakkale Şampiyonu olan İÇDAŞ Spor Kulübü, Çanakkale’yi Türkiye şampiyonalarında temsil ediyor. İÇDAŞ Spor Kulübü başlattığı basketbol hamlesiyle Türkiye liglerinde ve milli takımlarımızda oynayacak sporcular yetiştirmeyi amaçlıyor.

“Haydi kızlar baskete” diyen İÇDAŞ Spor Kulübü, Biga ilçesinin Karabiga Beldesi’ndeki Mustafa Kemal Ortaokulu Minikler ve Yıldızlar Kız Basketbol takımlarını bünyesine kattı. İÇDAŞ A.Ş. aynı okula çok amaçlı  kapalı spor salonu hediye ederek bölgedeki sporcu gençlere destek oldu. İÇDAŞ Spor Kulübü bünyesine alınan bu gençler, gerek kulüp gerekse okul takımı olarak bölgesel ve ulusal bayan basketbol organizasyonlarında başarılı sonuçlar ile adından söz ettiriyor.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com