Kendi bakım ürününüzü yapabilirsiniz

Kendi kişisel bakım ürünlerinizi yapmak hem eğlenceli, hem sağlıklı hem de daha uygun fiyatlı olabilir.

Endüstriyel ürünlerde kullanılan pek çok maddenin çeşitli rahatsızlara neden olması, çevreye olan olumsuz etkileri, üretim aşamalarında ve sonrasında uygulanan hayvan deneyleriyle her geçen gün daha çok kişinin tepkisini çeken kişisel bakım ürünleri aynı zamanda günlük hayatın vazgeçilmezleri arasına da girmiş durumda. Siz de evde bulunan birkaç basit malzemeyle ve hiç de zor olmayan bir şekilde kendi bakım ürününüzü yapabilirsiniz. İşte size birkaç basit öneri:

Hayat size limon verdiyse, deodorant yapın

Herhangi bir alüminyum kullanılmamış deodorantı aldığınızda pek de etkili olmadığını fark etmek herhalde epey can sıkıcı olur. Peki, limonun harika bir deodorant ikamesi olduğunu biliyor musunuz? Limondaki sitrik asit bakterileri öldürdüğü gibi ferahlatıcı bir koku da bırakır geride. Yarım limonu yıkayıp, kuruladığınız koltuk altlarınıza sürdüğünüzde siz de farkı göreceksiniz.

Denizkızları saçlarındaki dalga için para vermiyor, siz niye veresiniz?

Dalgalı saçlar hemen hemen her zaman yükselen bir eğilim olmuştur. Deniz tuzu spreyleri zaman zaman o kadar pahalı oluyor ki satın alan kişinin kendisini kötü hissetmesine neden olabiliyor. O halde neden elinize basit bir sprey aparatı olan şişe alıp sahile gitmiyorsunuz? Hele de Çanakkale gibi bir şekilde epey pratik bir seçenek olacaktır. Sahile yakın bir yerde yaşamıyorsanız ılık su ile marketten alacağınız deniz suyu ile az miktar bir nemlendiriciyi karıştırıp yine aynı yararı sağlayabilirsiniz.

Hindistancevizi Yağı Mucizesi

Son yıllarda ülkemizde de giderek daha fazla kişi tarafından kullanılmaya başlanan hindistancevizi yağı cildi nemlendirmeden, makyaj çıkarmaya kadar pek çok konuda en pratik ve temiz içerikli yardımcımız oldu.

Elma Sirkesi: Hem bağırsak hem de cilt dostu

Elma sirkesi uzun yıllardır kilo kontrolünde mucizevî yardımcı olarak tanımlanıyor. Günde bir ya da iki yemek kaşığı elma sirkesi içmek kilo kaybını destekleyebiliyor.  Bu mucizevî ürünün aynı zamanda akneleri temizlemenize de yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Bir miktar su ile karıştıracağınız elma sirkesi ile temizlediğiniz cildinizde hem bakteri üretimi azalacaktır hem de gözenekler temizlendiği için nefer alması artan cildin iyileşmesi hızlanacaktır.

Brownie tadında dudak temizleyicisi

3 yemek kaşığı kakao, 1 buçuk ölçek kahverengi şeker, bir yemek kaşığı vanilya özütü ve üçte bir ölçek nebati yağ (Hindistan cevizi ya da zeytinyağı olabilir). Bir dakika boyunca karışımı dudaklarınıza uygulayın ve nazikçe ovalayın. Daha sonra ıslak bir havlu ya da kumaş ile temizleyin.

H.Ayşe İrimBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com