“Çanakkale Zaferinin Benzeri Yoktur!”

İyi Parti Çanakkale İl Başkanı İrfan Dehmen, atanmasının ardından yaptığı ilk yazılı açıklamada Çanakkale Zaferi ile 15 Temmuz Darbe Girişiminin benzetilmesine tepki gösterdi. İktidar mensupları tarafından bu benzetmenin abesle iştigal olduğunu vurgulayan Dehmen, “Çanakkale Zaferi’nin benzeri yoktur” dedi.

25 Ekim 2017 tarihinde Meral Akşener başkanlığında kurulan İYİ Parti’nin il teşkilat başkanlığına atanan İrfan Dehmen, bugün ilk yazılı açıklamasını yaptı. Dehmen, ilk açıklamasında iktidar mensuplarının 15 Temmuz’un Çanakkale Destanına benzetmelerine tepki gösterdi. Dehmen, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Gerek 15 Temmuz 2016’daki darbeye benzer veya terörist kalkışmadan sonra, gerekse geçtiğimiz yaz yıl dönümü etkinliklerinde, iktidar mensupları tarafından 15 Temmuz’un Çanakkale Zaferine benzetilmesi abesle iştigaldir. En son Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş’un da geçtiğimiz günlerde ilimizi ziyaretlerinde benzer ifadeler kullanmasını üzüntüyle izledik. İYİ Parti olarak bu benzetmelerin kasıtlı olarak yapıldığına inanıyoruz.

“DARBE GİRİŞİMİNE KALKIŞANLAR YILLARCA KORUNMUŞ VE KOLLANMIŞTIR”

Çanakkale Savaşları, ecdadımızın dünyada bir benzeri olmayan yedi düvele kafa tuttuğu, vatan için, bayrak için, namus için canını feda ettiği savaşlardır. Çanakkale savaşları, dünya tarihine bir Destan olarak geçmiştir. Bugün bağımsızlığını kazanmış onlarca ülkenin bağımsızlığına, milyonlarca insanın emperyalizme başkaldırışına yol gösterici olmuş Çanakkale Savaşlarının, 15 Temmuz ile benzeştirilmesini, yüz binlerce şehidimize yapılmış bir haksızlık olarak değerlendiriyoruz.

15 Temmuz darbe girişimine kalkışanların tamamı bu iktidar sahipleri tarafından yıllarca korunmuş ve kollanmıştır. Darbe girişiminin baş aktörleri, bu iktidar tarafından, özellikle Yüksek Askeri Şura toplantılarında, emekliliği geldiği halde emekli edilmemiş, emekli olduğunda ise daha üst bir göreve getirilmiştir.

“HANGİ MANTIKLA BENZERLİK BULDUKLARINI ANLAMIYORUM”

15 Temmuz darbe kalkışmasının baş aktörlerini korumak ve kollamak suretiyle, darbeye zemin hazırlayan iktidar sahiplerinin, 15 Temmuz ile Çanakkale Savaşları arasında hangi mantıkla benzerlik bulduklarını anlamıyoruz.

Darbe girişimi öncesinde Sayın Cumhurbaşkanı’nın bizzat kendisinin atadığı yaverlerin, bizzat atadığı ve birlikte çalıştığı binlerce üst düzey yönetici bürokratın Fethullahçı Terör Örgütü mensubu olduğu ortaya çıktığı ve darbe girişiminde bulunanların da bunlar olduğu somut bir gerçek iken, iktidar mensuplarının iki de bir 15 Temmuz ile Çanakkale Zaferi arasında benzetme yapmalarını üzüntüyle karşılıyor ve kınıyoruz.”

Haber Merkezi

 

 , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com