Birikintiden yığıntıya dönüş

Barbaros Mahallesi Oruç Reis Sokak üzerinde bulunan yıkık inşaat alanında çöpler birikti. Biriken çöpler birikimin ötesinde yığıntıya dönüştü. Kötü görüntünün yanı sıra sokakta koku oluşturken, vatandaş da isyan etti.

Çanakkale’nin en büyük mahallelerinden olan Barbaros Mahallesi’nde bir çöp vakası daha gerçekleşti. Oruç Reis Sokak üzerinde bulunan yıkık inşaat alanı çöplük oldu. Alanda biriken çöpler yığıntı oluşturdu. Vatandaş oluşan görüntüye sitem etti. Çanakkale Belediyesi’nin çöplerle ilgili almış olduğu önlemlerin yeterli olup olmadığı tartışılırken her gün yeni bir çöplük oluşuyor. Kentin her mahallesinde birçok sokakta biriken çöpler ve yığıntılar görmek mümkün hale geldi. Kentsel dönüşüm projesi çerçevesinde kalan bölgelerde yıkılan binalar bölgede boşluk oluşturuyor. Oluşan boşluklar yıkıntıların yanında çöp konteynırları olmasına rağmen inşaat alanlarına birikiyor. Kent halkı bu duruma çözüme buldu. Bazı semtlerde apartman duvarlarında duyarsız vatandaşlar için sert cümleler yer aldı. Buraya çöp koymayınız, çöp Atma!’ya döndü. Kent halkı kentte çöp sorununun bir an evvel çözülmesini talep etti.

Gelişmiş Avrupa ülkelerinde sokağa tükürme, çöp atma gibi davranışların maddi cezaları uygulanırken ülkemizde neden uygulanmadığı soru işareti oldu.

Tunahan Ünsal, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com