Domatesi tutabilene aşk olsun

Kentin nabzının attığı yer olan ve ekonominin çarkının döndüğü yer olarak benimsenen pazar yerlerinde bu hafta bir etiket göze battı. Domatesin kenti Çanakkale’de domatesin 4 TL bandına yaklaşması hatta zaman zaman geçmesi vatandaşın cebini yaktı.

Kış günlerinde domatesten vazgeçmeyenler, domates alırken bir kez daha düşünür hale geldi. Kentin ekonomisinin döndüğü alan olan pazar yerinde bu hafta domates 4 TL’ye ulaştı. Domatesin 4 TL olmasının yanında çeri domates ise 5 TL’yi gördü. Tezgahta al kırmızı, kan kırmızı yazıları ile satılan domates, vatandaşın kanını dondurdu. Domates için pazardan iki farklı görüş çıktı.

Pazar esnafı domatesin mevsiminin olmadığı kış günlerinde fiyatının normal olduğunu söyledi. Esnaf bu domateslerin sera domatesi olduğu ve seranın da tezgaha yansıdığını belirtti. Kesesi ile hesap alış verişinde olan vatandaş ise pazarda genel anlamda fiyatları pahalı buldu. Kentli domatesin fiyatının bu sene içerisinde oldukça yükseldiğine değinirken domates yiyememekten dert yandı. Domates polemiği bu hafta kadraja bu şekilde yansırken vatandaş domatesin ışığında geçim derdine parmak bastı. Ekonomik rahatlama ve alım gücünde iyileşme memleketimin tüm bireylerinin hakkıdır vurgusu yapıldı.

 Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com