Dirilişin Destanı Çanakkale

9 Ocak 1916 Çanakkale Zaferi ve düşmanın Gelibolu Yarımadası’ndan Tahliyesinin Yıldönümü sebebiyle Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan Başkanlığı tarafından TRT işbirliği ile akşam “Bir Diriliş Destanı” isimli konser gerçekleştirildi. Programa, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un yanı sıra Çanakkale protokolü de katıldı.

“Bir Diriliş Destanı Çanakkale” konseri, Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan Başkanlığı tarafından düzenlenerek 9 Ocak akşamı sahnelendi. Programa Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Vali Orhan Tavlı, Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, ÇOMÜ Rektörü Yücel Acer, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ ve  Çanakkale protokol üyeleri katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Bölümü Korosu tarafından verilen konserde izleyiciler coşkulu anlar yaşadı. Salon yoğun ilgiyle dolup taştı. Hakan Urgancı’nın sunumu ve Mustafa Acar’ın şefliğinde süren programda usta sanatçılar; Gülay, Özhan Eren, Adile Kurt Karatepe, İmran Koç, Aysun Gültekin, Fatma Topçu ve Cengiz Özkan sahne aldı.

 

“FETÖ’CÜ HAİNLER DİZ ÇÖKTÜRMEK İSTİYOR”

Programdan önce konuşma yapan Bakan Kurtulmuş, “Böylesine bir tarihi zenginliğe ve tarihe sahip çok az ülke vardır. Hepimiz şükretmeliyiz ki biz bu milletin neferleriyiz. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak bizim boynumuzun borcudur.” sözlerinin ardından 15 Temmuz ve FETÖ konularına değinerek şöyle konuştu: “Bir asır evvel dünyada ne olduysa bugün de siper değişmiş olmakla beraber yine aynı şeyler oluyor. Bir asır evvel burayı işgal etmek, Osmanlı’yı diz çöktürmek ve tarih sahnesinden silmek isteyenler pılısını pırtısını toplayıp cesur kahraman ecdadımızın karşısında yenilerek gerisin geriye gittiler. Ancak bu ülke üzerindeki emelleri duruyor. Bunun için temel örgütlerini kullanıyorlar. Bunun için FETÖ’cü hainler marifetiyle Türkiye’ de darbe yaparak millete diz çöktürmek istiyorlar. Nasıl bir asır evvel bu millete karşı hesabı olanların hesabı devam ediyorsa bir asır evvel kahramanca direnen ecdadımızın torunlarını da aynı kararlılık ve cesaretle devletine bayrağına dinine sahip çıkmaya devam ediyor.”

 

“NİCE SEYİT ÇAVUŞ’LARIN OLDUĞUNU GÖRDÜK”

“Burada Anafartalar’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Conkbayırı’nda, Kanlı Sırt’ta, Büyük Anafartalar’da verilen o büyük mücadelenin torunları bugün de mücadeleye devam ediyor. 15 Temmuz’da Seyit Çavuş karşıda. Nice Seyit Çavuş’ların olduğunu gördük. Genç evlatlarımız 15 Temmuz’da milletimizin kahramanlığını gösterdi. 15 Temmuz’da uçaklara karşı yumruklarıyla attıkları taşlarla cesaretini gösteren Aziz milletimizin evlatlarını takdir ve şükranla anıyoruz.”

 

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com