HOCA MI? MECZUP MU?

Resmen kafayı sıyırmış. TRT de canlı yayında izledik. Adam Nuh Tufanı ile ilgili neler söylüyor, neler? Diğer konuk Profesör, Kuran-ı Kerimden örnekler vererek açıklamalar yapıyor. Bizimki Nuh diyor, üstüne de Peygamber diyor! Nuh Peygamber, oğlunu cep telefonundan aramış. Ekranlarda dini içerikli programlarda, akıllara zarar yorumlar, vatandaşın aklını karıştırıyor. Üstelik bu programlarda boy gösteren akademisyenlerin görüşleri “Bilim adamı” sıfatıyla dillendiriliyor. TRT’de yayınlanan Gündem Ötesi’nin son konuğu öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek. Nuh Peygamber dönemini anlatırken, bilimsel dayanağı olmayan tahminlerini “Ben bilim adamıyım” diyerek, resmen saçmaladı. Nuh peygamber döneminde cep telefonlarının olduğunu, insansız hava araçlarının kullanıldığını, hatta Nuh’un gemisinin de nükleer enerji ile çalıştığını ileri süren Örnek, geceye damgasını vurdu. Bu aymazlık,ne yazık ki,Devlet kurumu,TRT’de ,Pelin Çift’in sunduğu Gündem Ötesi programında meydana geldi.. Programın konukları, İbn Haldun Üniversitesi’nden dinler tarihi konusunda uzman olan Prof. Dr. Ömer Faruk Harman ve İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Fakültesi’nden Öğretim Üyesi Dr. Yavuz Örnek oldu. Programda Yavuz Örnek’in iddiaları damgasını vurdu. Açıklamaları ile Harman’ı da şaşırtan Örnek, Hz. Nuh zamanında günümüzden çok daha ileri seviyede teknoloji olduğunu ve bir bilim adamı olarak bunları ispatlayabileceğini iddia etti.

BU NASIL ÖĞRETİM ÜYESİ?

Bu neyi öğretecek? Önce kendi öğrenmeli. Yok efendim. Nuh Peygamber, Cep Telefonu ile oğlunu uyarmış. O zamanlar nükleer enerji kullanılıyormuş. Yok, Havada Dronlar geziyormuş. Deli saçması bile, bunlardan daha inandırıcı olur. Allah istese, Nuh’un sesini, oğluna duyurmasını sağlayamaz mı? İstese, oğlunu da gemiye getirtemez mi? Böyle söylese neyse. Vallahi, programı izlerken dayanamayıp, televizyonu kapattık. Böyle bilim adamları olursa, bizim çocukların geleceği pek de parlak değil. Öte yandan, kız çocuklarının 6 yaşında evlenebileceğini saçmalayan, din alimi görünümlü sahte hocalar. Nereye gidiyoruz, sahi?Bu terbiyesizler,kendi çocuklarını,torunlarını 6 yaşında evlendirebilirler mi?Nerede?.Bunlar,”Ele verir talkını,kendi yutar salkımı”.Allah,ıslah etsin.

GÜLMECE

Bu delilerin açıklamalarından sonra, dediklerine, gülelim mi, ağlayalım mı? Karar veremedik. Güleriz, ağlanacak halimize. Kadın, kocasının ceplerini karıştırırken, bir kâğıt parçası bulmuş, kâğıdın üzerinde “Leyla” yazıyormuş, bir de telefon numarası varmış. “Acaba kocam beni aldatıyor mu?” diye düşünceye dalan kadın, kâğıdı göstererek, kocasına sormuş: – Bu kimin adı, kimin numarası?

– Aaa, bilmiyor musun? Ünlü bir yarış atı bu, bu hafta ona oynadım.

On gün sonra koca işten eve dönünce, karısı şöyle demiş:

– O ünlü yarış atı Leyla var ya, işte o aradı seni bugün!..

Sağlıcakla kalınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com