Finike’den Çanakkale’ye

Meyve tabaklarının baş köşesinde yer alan; Finike’den Çanakkale’ye uzanan portakal bu hafta Salı pazarında 1.50 TL’den alıcı buldu. Vatandaş portakal tezgahlarına uğramadan pazardan çıkmazken fiyatın 1 TL olabileceğine değindi.

Can portakal, kan portakal. Portakal orda kal. Sloganları ile tanıdık, meyveler arasında kış mevsiminde en kolay ulaşılan portakal pazarda bu hafta 1.50 TL’den alıcı buldu. Vatandaş portakalın artık ucuzlama zamanının geldiğini vurguladı. En azından sıkmalıktan ziyade yenilebilir portakalın 1 TL olaması gerektiğini vurguladı. Kışın soğuk günlerde hastalıklara birebir olan portakal pazarda rengi itibari ile en dikkat çeken ürünün altına imza attı. Pazara giren neredeyse her vatandaş portakal tezgahının önüne uğramadan pazardan çıkmadı. Çok satılanlar listesinde yine zirvede olan portakal bu haftada vatadnaşın yüzünü güldürdü.

Portakal kan yapar, can yapar diye müşteri çekmek için birbirleri ile yarışan pazar esnafımız, ürünlerinin Antalya Finike’den geldiğini söyledi. Antalya’dan Çanakkale’ye uzanan portakal macerası önümüzdeki aylarla da bizimle olmaya devam edecek. Sofradan kaltıktan sonra meyve tabaklarının en başında yer alan turunçgil vatandaşın talebi ile 1 TL olur mu? Önümüzdeki günlerde, önümüzdeki pazarlarda bu sorunun cevabı Gündem Gazetesinde.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com