Her Derde Deva Kivi

Meyve tabaklarının vaz geçilmezi olan kivi bu hafta Salı pazarında 1.50 TL’den alıcı buldu. Dörtlü paketler halinde satılan kiviye talep yoğun oldu.

Kış günlerinde soğuk havalardan korunmak için meyve yiyen vatandaşın seçenekleri arasında yer alan kivi Salı pazarında oldukça talep gördü. Kivi dörtlü paketler halinde 1.50 TL’den alıcı bulurken vatandaş fiyattan memnun kaldı. Pazar esnafı kivinin bol olduğunu ve satıldığını aktarırken kivide önümüzdeki günlerde fiyat değişikliği olmayacağını duyurdu.

Tropikal aromatik bir tada sahip olan kivinin ne gibi faydaları var?

Kiviyi bu kadar önemli kılan sadece otantik tadı değil şüphesiz… Kivi A,E,K vitaminleri ve kalsiyum, magnezyum, potasyum gibi bir çok zengin mineral ve elemetler açısından oldukça zengindir. Bunun dışında içerdiği yüksek orandaki lif, sindirim sistemi sağlığı için hayati önem taşımaktadır. Bu lifler özellikle mide sağlığı için çok önemlidir.

Kivi sindirim sistemini güçlendirir, kan basıncını dengeler, bağışıklık sistemini güçlendirir, kalp sağlığına artı değer katar, diyabet hastaları için oldukça faydalı bir meyvedir.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com